Bodová série končí. Minnesota padla na ledě Canucks

Jedenáct zápasů v řadě Minnesota bodovala. Na ledě Vancouveru byla tato série ale ukončena. Divoši sice dobře začali a vedli po gólu Niederreitera, ale pak špatně vstoupili do druhé a třetí části a Canucks už si vedení vzít nenechali. Niederreiter sice přidal ještě jeden zásah a Wild to za stavu 2:3 zkoušeli bez brankáře, leč neúspěšně. Bohužel nepřály ani další zápasy. Calgary i Winnipeg své zápasy zvládly. Wild tak mají cestu do play-off po jedenácti úspěších zase o něco složitější.

Vancouver Canucks – Minnesota Wild 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 21. Henrik Sedin (Sedin D., Burrows), 42. Horvat (Hansen, Sbisa), 52. Biega (Sedin H, Higgins) – 9. Niederreiter (Schroeder, Brodin), 54. Niederreiter (Schroeder).

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) -Brodin, Suter, Spurgeon, Scandella, Dumba, Prosser – Pominville, Koivu, Parise – Fontaine, Granlund, Vanek – Schroeder, Coyle, Niederreiter – Brodziak, Haula, Veilleux
____________________________________________________________________________

Divoši nastoupili do utkání o něco aktivněji než jejich soupeř. Po sérii drobných pokusů přišel úspěch v deváté minutě utkání. Po Brodinově vybídnutí po křídle pláchl Schroeder, který křížnou přihrávkou našel před brankou Nina Niederreitera, jemuž stačilo jenom přesně nastavit hokejku k tomu, aby překonal Läcka.
Zaskočení Canucks mohli inkasovat podruhé a byl by to býval pořádně kuriózní gól. Aktivní Jonas Brodin vystřelil na branku ze středního pásma, trefil zadní mantinel, od kterého se puk odrazil do zad povyjetého Läcka, jenž si málem srazil kotouč do vlastní sítě. Chybělo několik málo centimetrů.
Dubnyk v první části čelil celkem osmi střelám a výrazně se zapotil až patnáct vteřin před první sirénou. Po špatné rozehrávce se dostal puk na hůl Burrowse, který se dostal k bekhendové dorážce. Minnesotská opora v brankovišti musela v rozkleku předvést pohotový zákrok lapačkou.

Vstup do druhé části Wild nevyšel. Po pětačtyřiceti vteřinách hry pláchli bratři Sedinové do přečíslení. Daniela ještě Dubnyk vychytal betonem, na Henrikovu dorážku už ale nedosáhl.
Na první střelecké pokusy ve druhé třetině čekali fanoušci Minnesoty až do deváté minuty, kdy se během přesilové hry dostal k dobré teči Pominville a Vanek pro změnu střílel z oblasti pravého kruhu. Oba puky ale zastavil Läckova výstroj. Obrovskou chybu následně předvedl Niederreiter, který ve vlatním pásmu namazal Burrowsovi. Jeho střela z mezikruží orazítkovala tyčku!
Nepovedenou druhou část mohl změnit Thomas Vanek. Dvě a půl minuty před koncem třetiny pláchl po Fontainově dlouhé přihrávce do úniku, tváří v tvář vancouverskému gólmanovi ale neuspěl. Druhou třetinu prohrála Minnesota na střely 6:10.

Domácím znovu dokonale vyšel nástup do třetiny. Po střele od modré čáry dorazil puk do poloodkryté klece Horvat a poslal Canucks do vedení.
Domácí rázem měli, o co usilovali od deváté minuty utkání, a na jejich hře to bylo okamžitě znát. Vancouver zavřel obranný val a nepouštěl soupeře do zakončení. Naopak sami se pustili do útočného tlaku a na konci 53. minuty skórovali. Na modré napřáhl Biega a propálil vše, co mu stálo v cestě.
Wild se nevzdali a za dvě minuty snížili znovu na rozdíl jediné branky. Opět zafungovala spolupráce Schroeder – Niederreiter. První jmenovaný přihrával zpoza branky a El Nino trefil přesně odkrytý prostor nad Läckovým ramenem.
Minnesota byla nucena to v závěru zkusil bez brankáře a dvakrát měla na holi vyrovnání. Parise nedokázal po Dumbově střele propasíroval puk za Läcka a sám Dumba následně pálil z mezikruží úplně osamocen před gólmanem, ale trestuhodně minul! Vancouver tak závěrečný tlak ubránil a připsal si důležité body.