Blues opäť vyrovnali sériu, vo štvrtom dueli Minnesotu rozdrvili pomerom 6:1

Ak to v treťom zápase bola dominancia Minnesoty, tak dnes dominovalo St. Louis ešte výraznejšie. V St. Paul Blues vyrovnali stav série na 2:2 po jednoznačnom víťazstve 6:1. V prvej aj druhej tretine skórovali trikrát a Divochov v zápase pustili len k 17 strelám, z ktorých bolo nebezpečných len veľmi málo. Brankár Wild Devan Dubnyk inkasoval najviac gólov od svojho príchodu do Minnesoty, viac ako tri góly pustil prvýkrát od 20. januára. Pre Wild je to historicky najhoršia prehra v play-off.

Minnesota Wild – St. Louis Blues 1:6 (0:3, 1:3, 0:0)

Góly a nahrávky: 22. Spurgeon PP (Niederreiter, Granlund) – 6. Reaves (Pietrangelo, Porter), 7. Tarasenko (Shattenkirk, Backes), 11. Backes (Shattenkirk, Oshie), 24. Stastny (Berglund, Jaškin), 36. Tarasenko (Lehtera, Shattenkirk), 37. Berglund

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter „A“, Brodin, Scandella, Spurgeon, Leopold, Dumba – Parise „A“, Granlund, Pominville – Zucker, Koivu „C“, Stewart – Vanek, Coyle, Niederreiter – Bergenheim, Brodziak, Fontaine.

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Gunnarsson, Pietrangelo „A“, Bouwmeester, Michálek, Jackman, Shattenkirk – Steen, Backes „C“, Oshie „A“ – Schwartz, Lehtera, Tarasenko – Jaškin, Stastny, Berglund – Ott, Porter, Reaves.

Pre St. Louis bola prvá časť zápasu číslo 4 najlepšou tretinou v sérii. Na ľade dominovali, pomer striel bol 10:4 pre Blues a čo je najdôležitejšie, stav bol 3:0 pre hostí. Skóre duelu otvoril v šietej minúte Ryan Reaves po tom, čo jeho strela prešla cez viacerých hráčov a Dubnyka do siete. Na 2:0 Bluesmani zvyšovali o necelé dve minúty, Vladimirovi Tarasenkovi sa podarilo gólovo tečovať strelu Shattenkirka. Wild po tom v oslabení nevyužili šancu na kontaktný góly, keď nepochodil Zucker. Naopak, v polovici úvodnej tretiny pridal tretí gól St. Louis ich kapitán David Backes.

Na začiatku prostrednej časti hrala Minnesota presilovku, ktorú využila na zníženie. Po prihrávke Granlunda prekonal Allena strelou švihom obranca Jared Spurgeon a aspoň na chvíľu rozjasal Xcel Energy Center. Onedlho ju však schladil Paul Stastny, ten prekonal Dubnyka z ľavého kruhu strelou pomedzi betóny. Hostia sa však nezastavovali, už na 5:1 zvýšil svojím druhým gólom v dueli a piatym v sérii „zabijak“ Tarasenko. A jeho trefa stála za to, blafák zakončil backhedom jednou rukou. Minútu na to prekonali hostia domáceho brankára aj po šiestykrát, presadil sa Patrik Berglund, čím vyhnal Dubnyka z brány. Nahradil ho v nej Darcy Kuemper.

Bezradnosť Minnesoty ukázal aj v úvode tretej časti Pominville, ktorý vo veľkej šanci sám pred Allenom nedokázal ani zakončiť. O pár minút v podobnej pozícii neuspel ani Bergenheim, jeho vychytal brankár hostí. Vo zvyšku záverečnej tretiny sme už nič zaujímavé nevideli, St. Louis sa dopredu tlačiť nemuselo, do ničoho však nepustilo ani Minnesotu. Na Kuempera šlo po vystriedaní deväť striel, všetky z nich kryl.

„Od začiatku sme hrali zle a postupom zápasu to bolo ešte horšie,“ jednoducho ohodnotil zápas Mike Yeo, tréner Wild.

Spolu: 1 2 18 4:00 26 26 26 9 373 8 6

2 komentárov k “Blues opäť vyrovnali sériu, vo štvrtom dueli Minnesotu rozdrvili pomerom 6:1”