Zucker sa Minnesote upísal na ďalších 5 rokov

Zucker bude v Minnesote hrať aj nasledovných 5 rokov. Útočník sa stal posilou nielen na ľade, ale aj v klubovej komunite. Do Wild vstúpil takmer pred piatimi rokmi, a preto už oprávnene nazýva Minnesotu svojím druhým domovom. A ten sa čoskoro pravdepodobne stane prvým. Hoci prestupy nechali minnesotský tím Wild len s 1,7 miliónovou rezervou na výplaty, no klub už zaplnil všetky voľné miesta, Dumba podpísal päťročnú dohodu cez víkend a obranca Nick Seeler získal trojročnú zmluvu pred mesiacom. Kontrakt so Zuckerom už bol len posledným kúskom skladačky celej zostavy tímu.

Piaty najlepšie platený hráč

Zucker, ktorý sa stal základom ofenzívy, minulú stredu podpísal päťročný kontrakt na 27,5 milióna dolárov. Útočník sa tak stal piatym najlepšie plateným hráčom Wild, pokiaľ berieme do úvahy ročný príjem. Predčili ho len Zach Parise, Ryan Suter, Matt Dumba, Mikael GranlundMikko Koivu. Podľa jeho slov je nadšený a je to presne to, čo chcel. Zucker už počas troch sezón v NHL prekonal hranicu dvadsiatich strelených gólov. Minulú sezónu sa mu dokonca prvýkrát v jeho kariére v NHL podarilo streliť viac ako 30 gólov – presnejšie ich bolo 33. Tým v tejto kategórii vo svojom tíme získal striebornú priečku. Tiež si na konto pripísal 31 asistencií a 64 bodov. Navyše po prvý raz odohral všetkých 82 zápasov sezóny a v priebehu posledných dvoch rokov vynechal len tri stretnutia.Ďalšie štatistiky zo zámorskej NHL a extraligy si môžete pozrieť aj na stránke https://extra.bet365.com/news/sk/Hokej

Výnimočný už na univerzite

Jason Zucker v NHL debutoval na konci sezóny 2011-2012 po tom, ako dva roky dosahoval výnimočné výsledky na univerzite. Počas ďalších troch sezón hral striedavo v Minnesote a s dorastencami, pričom medzi sezónami 2012-2013 až 2014-2015 odohral dokopy 92 zápasov. Sezóna 2015-2016 bola pre hráča veľkým sklamaním, pretože v 71 zápasoch skóroval len trinásťkrát a pre svoj tím získal 23 bodov. Napriek tomu v roku 2016 podpísal s Wild dvojročné predĺženie zmluvy a neúspech bol preňho obrovskou motiváciou zlepšiť sa, čo sa odrazilo aj na jeho výsledkoch v ďalších sezónach.

Na ľudskosť nezabudol

Mimo ľadu sa hráč so svojou manželkou Carly účastní v komunitách (pričom jednu vedú pod svojím menom) a pomáha detskej nemocnici, ktorá sa nachádza v Minneapolis. Ako sám hovorí, pre jeho rodinu je to veľká súčasť života a tešia sa, že môžu pomáhať. Taktiež za sebou chcú ako rodina zanechať cenné posolstvo. Za jeho prácu pre komunitu bol Zucker minulý mesiac dokonca nominovaný na NHL King Clancy Memorial Trophy, ktorá je udeľovaná hráčovi, v ktorom sa najviac spájajú hráčske a ľudské kvality a ktorý výnimočne prispel do humanitárnej komunity.

Pridajte komentár