Zmení angažovanie Moulsona nájazdovú stratégiu Wild?

Tréner Wild Mike Yeo nazval samostatné nájazdy súťažou zručnosti, a áno je to tak. Ale samostatné nájazdy (ktoré mimochodom rozhodli posledný zápas Wild so St. Louis – Minnesota v nich prehrala) sú postavené aj na stratégií a štatistikách, keďže kouči rozhodujú, kto bude exekútorom nájazdu.

Ako sa pomaly posúvame ku koncu základnej časti, zisťujeme, že prví dvaja strelci Wild v nájazdoch nemajú taký úspech ako v predošlých sezónach.

Potom čo svoje nájazdy v nedeľu nepremenili, majú Mikko Koivu a Zach Parise štatistiku v nájazdoch 3 z 10. A keďže Wild získali Matta Moulsona, na mieste je otázka, či Koivu a Parise ostanú na prvom a druhom mieste v nájazdoch.

„Samozrejme, máme v zostave viacero hráčov, ktorí sú schopní dostať puk do brány,“ povedal Yeo. „Ale väčšinou keď robíme rozhodnutia ako tréneri, chceme dať príležitosť týmto hráčom, aby urobili v zápase rozdiel.“

Moulson má v tejto sezóne za Islanders a Sabres štatistiku 4 z 9 nájazdov, v celej kariére 13 z 25.

Pariseho 35 zásahov zo 79 pokusov ho radí na druhé miesto v NHL medzi aktívnymi hráčmi. Koivu premenil z 80 nájazdov 33, a Jason Pominville, ktorý je tretím strelcom Wild na nájazdoch, premenil v tejto sezóne 3 z 8 pokusov, v kariére 21 z 55.

Minnesota v tejto sezóne v samostatných nájazdoch sedemkrát vyhrala a päťkrát prehrala.

Pridajte komentár