Zaujíma sa Minnesota o Jamesa Van Riemsdyka?

Momentálne sa toho veľa v hokejovom svete nedeje, keďže za sebou už máme draft aj rozvojový kemp. Pokojné vody v NHL ale trochu rozvírili špekulácie o výmene Jamesa Van Riemsdyka. O útočníka Toronta sa podľa portálu hockeybuzz.com najviac zaujímajú tri tímy, okrem Calgary a Washingtonu aj Minnesota. Chceli by ste tohto talentovaného Američana vidieť v drese Wild?

Foto: offtherecordsports.com

26-ročný van Riemsdyk bol draftovaný v roku 2007 z celkového druhého miesta Philadelphiou, za ktorú odohral tri sezóny, v lete 2012 sa ale sťahoval do Toronta. V uplynulom ročníku za Maple Leafs nastúpil na všetkých 82 zápasov základnej časti s bilanciou 56 bodov za 27 gólov a 29 asistencií. Jeho tímu sezóna nevyšla a po nej urobil niekoľko významných zmien vrátane výmeny najväčšej hviezdy Phila Kessela, či angažovania trénera Mike Babcocka. Toronto čaká nová éra a je otázne či v nej bude figurovať Van Riemsdyk.

Van Riemsdyk, hrajúci na ľavom krídle, je hráčom do prvých dvoch útokov. Majú v nich Divosi miesto? Thomas Vanek, Jason Zucker a Zach Parise, to sú všetko vynikajúci hráči hrajúci naľavo a tak je otázne či Wild na tento post potrebujú posilu. Zucker ale už ukázal, že rovnako dobre ako na ľavom krídle vie zahrať aj na pravom a u Vaneka je celkom možné, že zakotví v tretej lajne (kde často hral aj v minulej sezóne), a tak miesto v druhom útoku by sa pre „JVR“ dalo vytvoriť.

Teraz ďalšia závažná otázka. Koho by Minnesota mohla za van Riemsdyka poslať do Toronta? Web The Hockey Writers tvrdí, že Leafs by mohli požadovať pravého krídelníka, obrancu a vysoký výber na drafte. To sa zdá byť dosť vysoká cena, ale Divosi by ju mohli akceptovať. Po získaní Mikea Reillyho majú na súpiske osem obrancov a už dlhšie sa pošuškáva o možnej výmene Jareda Spurgeona predtým, ako mu po budúcej sezóne vyprší zmluva. Vo výmene by mohol byť zahrnutý aj Charlie Coyle, ktorý môže hrať centra i pravé krídla. Coyle má veľký potenciál, podľa niektorých ho však v Minnesote celkom naplno neukázal. Do úvahy samozrejme pripadajú aj iné mená.

Mali by sa Wild podľa vás vzdať sa dvoch nádejných mladých hráčov a draftového výberu za van Riemsdyka? Veľmi reálne to zrejme nie je, netreba zabúdať ani na problémy Minnesoty s vtesnaním sa do platového stropu. Nechajme sa však prekvapiť, čo Fletcher vymyslí.

3 komentárov k “Zaujíma sa Minnesota o Jamesa Van Riemsdyka?”

  1. pavel napsal:

    Byla by to velká pecka! Van Riemsdyka mám moc rád. Stálo by to určitě Spurgeona a odhadem ještě jedno levé křídlo. Ale bylo by to zajímavé 🙂

  2. admin napsal:

    Van Riemsdyk by bol zaujímavá posila a stále by zváženie ale môj pocit je, že pre Wild bude príliš drahý. Snáď sa mýlim 🙂

  3. Phil napsal:

    Na OH hrál skvěle, moc bych si ho tady přál! Obětoval bych za něj určitě Spurgeona, a pokud by byla možnost tak klidně i Vaneka

Pridajte komentár