Zápas pravdy ovládla Minnesota! Z Colorada veze jasnou výhru 4:0

Možná vůbec nejdůležitější utkání sezony Minnesota zvládla na jedničku. Colorado, s nímž se přetahuje o poslední pozici v play-off, porazila 4:0. Ústřední postavou byl znovu Zach Parise, který vstřelil dva góly. Čisté konto si připsal výborný Devan Dubnyk, kryl všech 29 střel. A možná překvapivým střelcem se stal Jordan Schroeder, vstřelil svůj druhý gól v sezoně. V tuto chvíli mají Wild pětibodový náskok na play-off, byť Avalanche mají ještě zápas k dobru. Rozhodnuto tak ještě není, přesto to nyní s Divočinou vypadá velmi dobře.

Colorado Avalanche – Minnesota Wild 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 32. Parise (Granlund), 40. Schroeder (Fontaine, Scandella), 45. Parise (Suter, Koivu), 52. Granlund (Haula).
Střely na branku: 29-35. Zablokované střely: 18-13. Bodyčeky: 32-13. Vyloučení: 5-5. Využití: 0-1.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Brodin, Scandella, Dumba, Reilly – Coyle, Koivu, Parise – Jones, Granlund, Vanek – Pominville, Haula, Niederreiter – Schroeder, Stoll, Fontaine.

První třetina toho příliš nenabídla. Hrál se rychlý hokej, více ze hry měli domácí. První velkou šanci měl za Wild Vanek, kterému před branku od modré přihrával Spurgeon. Vanek střílel z bezprostřední blízkosti a puk poslal hodně vysoko nad horní tyčku. V polovině třetiny měli hosté další velkou šanci, když nabral rychlost Parise, z úhlu prověřil Varlamova a k vyraženému kotouči se dostal najíždějící Suter, jehož střelu zablokoval Johnson.
Avalanche následně hráli přesilovou hru, v níž si žádnou větší šanci nevypracovali. V šestnácté minutě ale tutovou šanci měl Mitchell, jenž ujížděl s Bigrasem do situace dva na jednoho, a volil tvrdou střelu na zadní tyč. Dubnyk se ovšem zaskvěl perfektním zákrokem lapačkou.

Ve druhé části hra nabrala na obrátkách. Nejprve Avs v přesilové hře hodně tlačili na svého soupeře, ovšem sami zapomněli na obranu a Parise ujel do bekhendového zakončení, které vystihl Varlamov. Wild následně dostali příležitost v přesilovce. Sice v ní byli aktivní, ale gólu se dočkali „až“ při hře pět na pět. Laviny udělaly chybu v obraně, puk uzmul Zach Parise, přihrál na druhou vlnu Granlundovi, který mu geniálně puk vrátil, a tak Parise doklepával do prázdné branky.
Laviny byly velmi zaskočeny. Za chvilku se ocitl v obrovské šanci Schroeder a v závěru třetinu ujel do samostatného úprku Niederreiter. Oba dva ale ve velkých příležitostech minuli branku. Už to vypadalo, že Wild půjdou do kabin za těsného vedení 1:0, jenže svůj náskok ještě navýšili! Rozjetý Fontaine našel před brankou na teč Jordana Schroedera, který byl tentokrát už přesný. Po jeho teči se kotouč obloučkem snesl do branky.

Třetí část v úvodních minutách sice začala coloradskou snahou o snížení, jenže brzy sami inkasovali. V početní převaze drželi Wild přesilovkový zámek, Suter přihrál na pravý kruh Zachu Parisemu, jehož přesná střela zapadla do vzdálenějšího růžku branky!
Jakmile Avs ubránili další oslabení, tak více než deset minut před koncem normální hrací doby odvolali brankáře. Dosáhli alespoň faulu, hra šest na čtyři ale trvala jenom devět vteřin. Ve středním pásmu ukořistil puk Haula, přihrál Mikealu Granlundovi, který z dálky trefil odkrytou klec a zvýšil na 4:0. Do konce utkání sice zbývalo ještě osm minut, přesto za tohoto stavu bylo už rozhodnuto a důležité střetnutí se už jenom dohrávalo a skóre se již nezměnilo.

40 B Devan DUBNYK 60:00 29 0 100.00 0 0

2 komentárov k “Zápas pravdy ovládla Minnesota! Z Colorada veze jasnou výhru 4:0”