Zakopnutie s Arizonou chcú Divosi odčiniť dnes v Denveri

Včerajší duel v Arizone, na ľade najhoršieho tímu NHL, Minnesote nevyšiel, už dnes má ale šancu na reparát. Od 03:00 nášho času ju v Pepsi Center čaká duel proti veľkému rivalovi z Centrálnej divízie, Coloradu. Divosi majú aktuálne na treťom mieste divízie šesťbodový náskok pred piatymi Lavínami, tí ale majú na konte o jeden odohratý duel menej. Pôjde teda o ďalší dôležitý duel v stupňujúcich sa bojoch o play-off.

Doteraz sa Wild s Coloradom v tejto sezóne stretli dvakrát. V prvom zápase boli v St. Paul úspešnejší po samostatných nájazdoch Divosi, naposledy im ale Lavíny v Denveri pridelili debakel 7:2.

Colorado Avalanche

Avalanche dnes doma odohrajú tretí duel po sebe, pričom obidva predošlé vyhrali. 3:1 zdolali Calgary a 5:1 Vancouver.

Najväčším ťahúňom Colorada je stále mladý Nathan MacKinnon, ktorý je so 71 bodmi v prvej desiatke bodovania celej ligy. Ďalším z mladých ťahúňov je 59-bodový Mikko Rantanen, či kapitán Gabriel Landeskog (45 bodov). Vo veľmi dobrom svetle sa ukazuje aj nováčik Alexander Kerfoot, ten sa do bodovania zapísal 36 krát.

Z obrany ofenzívu výrazným spôsobom podporuje Tyson Barrie, ktorý v 49 záapsoch nazbieral 40 bodov. Istotou vzadu zas je Erik Johnson, aktuálne však je zranený.

V bráne Colorada sa aj vinou zranení jedného či druhého strieda dvojica Semyon Varlamov a Jonathan Bernier. Zranený je tentokrát Bernier, takže proti Wild sa očakáva štart Rusa.

Do brány sa vracia Dubnyk, nastúpi aj Kunin?

Včera dostal príležitosť v bráne Wild Alex Stalock, dnes sa už ale do nej vracia Devan Dubnyk. O iných zmenách v zostave zatiaľ nevieme, je ale pravdepodobné, že sa do nej dostane Luke Kunin. Mladý talent, ktorého Wild povolali pred duelom s Coyotes, včera nehral, dnes ale aj preto, že Divosi hrajú druhý zápas za dva dni, by mal dostať šancu. Zrejme to bude namiesto Foligna alebo Ennisa.

Zucker – Staal – Granlund
Parise – Koivu – Coyle
Eriksson Ek –Cullen – Niederreiter
Foligno – Eriksson Ek – Ennis/Kunin

Suter – Dumba
Brodin – Spurgeon
Seeler – Prosser

Dubnyk (Stalock)

Pridajte komentár