Zach Parise hattrickem překonal Gáboríkův rekord

Zach Parise v domácím utkáni proti plamenům z Calgary zaznamenal svůj třetí hattrick v této sezoně, a tím vyrovnal Mariána Gáboríka, který v sezoně 2002/03 také zaznamenal tento počet třígólových zápasů. Parise navíc za sebou nechal Gáboríkův letitý rekord. V takto krátké herní době totiž ještě nikdo z minnesotských hráčů  v historii hattrick nevstřelil.

Domácí utkání proti Calgary zahájila Minnesota na výbornou, protože už v 6.minutě zápasu otevřel skóre svoji první brankou v zápase Zach Parise, za necelou minutu to vypadalo s Wild ještě lép,e když svoji druhou branku v zápase zaznamenal kdo jiný než Zach Parise. Do třetice se v 17. minutě trefil tento hrdina z Minneapolis, když se tentokrát trefil z přesilové hry, ale nesmíme zapomenout, že ke všem třem brankám mu pomohl třemi asistencemi Mikko Koivu.

Třešničkou na dortu byl překonaný rekord Mariána Gáboríka, který svůj nerychlejší hattrick vstřelil v během 12 minut a 5 sekund a Zach Parise ho překonal časem 11:12.

Navíc je aktuálně jediným hráčem z celé NHL, který v letošní sezoně drží v rukou už tři hattricky. První z nich padl do sítě Avalanche a právě již dnes se Wild s Lavinami z Colorada utkaní. Půjde o nesmírně důležité utkání, protože půjde o přímý souboj o play-off. V minulém zápase nám vyšly přesilové hry a hlavně jsme viděli výborný střelecký výkon Pariseho. Snad Divočina nevyjde z dobré formy.