Xcel Energy Center zažila vítězný večer proti St. Louis

Poprvé v sezoně se hokejisté Minnesoty představili na domácím ledě v repríze minulého osmifinále play-off proti St. Louis Blues. I tentokrát byli úspěšnější svěřenci Mikea Yeoa, když ve vyrovnané bitvě zvítězili těsně 3:2. Povedený večer na sebou mají dvougólový Charlie Coyle a Ryan Suter, který asistoval u dvou branek.

Minnesota Wild – St. Louis Blues 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Coyle, 36. Parise (Suter, Granlund), 36. Coyle (Vanek, Suter) – 23. Steen (Tarasenko, Stastny), 45. Tarasenko (Shattenkirk, Steen)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Folin – Parise (A), Granlund Mikael., Pominville – Zucker, Koivu (C), Niederreiter – Vanek, Coyle, Schroeder – Porter, Haula, Carter

První dvacetiminutovka přinesla střelecky vyrovnanou hru. Na větší gólové šance byli aktivnější domácí, kteří také strávili více času na puku a celkově více hýřili před Allenem aktivitou. Svojí aktivní hru ovšem zužitkovali až na konci třetiny. O úvodní velkou gólovou příležitost zápasu se už v první minutě postaral Coyle, jenž pláchl do samostatného úprku, ovšem v minisouboji s brankářem byla úspěšnější Allenova lapačka. Na druhé straně měl největší příležitost v nenápadné akci ve 12. minutě hostující ostrostřelec Tarasenko. Při přechodu do útočné třetiny skryl svojí střelu přes bránící hráče a Dubnyk musel ukázat jistý zákrok.
Minnesota pokračovala v aktivní hře – dobrou příležitost měl Vanek, který se nedokázal obtočit kolem branky a zamést puk do poloodkryté branky. Už to vypadalo, že třetina skončí bezgólově, když v posledních vteřinách třetiny nahodil Charlie Coyle puk do pásma, využil zmatků v obraně, u mantinelu uzmul puk dvěma zadákům, nabruslil si před branku a uspěl v čase 19:52 bekhendovým blafákem.

Do druhé části velice dobře nastoupili hokejisté Blues, kteří se dočkali vyrovnání. Ve třiadvacáté minutě si slovo vzal Alexander Steen, který střelou z pravého kruhu přes obránce přesně trefil prostor u zadní tyče. Blues rázem byli při chuti, krátce nato Brouwer nastřelil tyč. V dalších minutách musel hasit nebezpečné chvíle Dubnyk na brankovišti.
Minnesota ale dokázala zareagovat na zvýšenou aktivitu hostí a začala těžit z jejich chyb. Nejprve se Zucker dostal do samostatného úniku, ten sice nedokázal proměnit, ale krátce na to už se domácí radovali. Nabídnutou přesilovou hru zužitkoval svým čtvrtým gólem v sezoně Zach Parise, byť jeho původním záměrem byla přihrávka, hostující Bouwmeester však puk tečoval do vlastní sítě. Uběhlo pouze 19 vteřin a Xcel Energy Center bouřila potřetí! Suter vypálil od modré do tyče, odraženého puku se zmocnil Vanek a ze záporného úhlu trefil před brankou Charlie Coylea, od něhož se touš odrazil do sítě.

St. Louis v úvodu třetí části dvakrát získalo příležitost přesilové hry. Nejprve dlouhé čtyřminutové. V té Wild dlouho odolávali tlaku, až si půl minuty před vypršením Vanekova trestu vzal slovo Tarasenko a našel skulinku pod Dubnykovou lapačkou. Vzápětí fauloval Parise a Divočina se musela bránit znovu, tentokrát úspěšně.
S přibývajícími minutami se hra začala přiostřovat. Po vhazování v útočném pásmu Blues byl k ledu sražen, byť neúmyslně, brankář Dubnyk. Následně tak došlo na menší pěstní souboj mezi Carterem a Shattenkirkem.
Jakmile se časomíra přehoupla přes pět minut do konce normální hrací doby, už se Minnesota výhradně jenom bránila. St. Louis svého soupeře v těchto chvílích jasně přestřílel a občas si vytvářel veliký tlak. Wild ovšem odolali i závěrečné hře bez brankáře, byť hosté to zkoušeli až do poslední vteřiny, kdy poslední pokus měl Steen. Ani on ale už nedokázal s nepříznivým stavem něco udělat.