Wild zdolali lídra NHL a bodovali už piaty krát v rade

Xcel Energy Center včera zažila výborný večer. V Minnesote bol každoročný hokejový deň (Hockey Day Minnesota) a Wild ho oslávili výhrou 5:2 nad lídrom ligy z Tampy. Víťazný gól na radosť fanúšikov zaznamenal rodák z Minnesoty Nate Prosser. Prvý gól v sezóne dal Zach Parise a presadili sa aj Jared Spurgeon, Marcus Foligno a Jason Zucker. Kyle Rau si pri svojej premiére v drese Wild pripísal asistenciu. Rozhodujúci náskok 3:0 si Minnesota vypracovala v prvých 30 minútach a už ho do konca duelu udržala.

Minnesota Wild – Tampa Bay Lightning 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly a asistencie: 11. Spurgeon (Staal), 18. Parise (Suter, Staal), 28. Prosser (Eriksson Ek, Rau), 44. Foligno (Cullen, Ennis), 60. Zucker (Dubnyk) – 36. Point (Sergachev, Johnson), 47. Point (Johnson, Stamkos)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Olofsson, Prosser – Zucker, M. Koivu (C), Granlund – Winnik, E. Staal, Parise (A) – Rau, J. Eriksson Ek, Coyle – M. Foligno, Cullen, Ennis.

Divosi začali a aktívnejšie a skóre mohol otvoriť Winnik aj Zucker, ale oboch výborne vychytal Vasilevsky. Otvoriť skóre sa podarilo napokon v polovici úvodnej časti. Wild po dvoch sekundách využili presilovku, keď Staal vyhral buly a Spurgeon z prvej trafil perfektne. V prvej tretine domáci ešte navýšili svoje vedenie, v 18. minúte sa presadil tečom strely Sutera Parise.

Už na 3:0 upravoval Prosser, ktorý po prihrávke Erikssona Eka našiel miesto nad ramenom Vasilievskeho. Až pri trojgólovom manku sa k slovu dostali aj Lightning. Dubnyk proti Sergachevovi vytiahol skvelý zákrok, v 36. minúte ho však prekvapila strela Pointa spomedzi kruhov. Po 40 minútach bol preto stav 3:1 v prospech Divochov.

AJ v tretej tretine sa ako prvý gólovo tešili Wild. Po dobrej práci sa tešila štvrtá formácia. Prihrávku Cullena zužitkoval Foligno. Tampa ale ešte duel zdramatizovala. V presilovke 5 na 3 ich dlho privádzal do zúfalstva Dubnyk, ale nakoniec sa druhý krát v zápase presadil Point. Dubnyk mal zakrytý výhľad. V závere sa teda hostia ešte dostali k odvolaniu brankára, to im ale nepomohlo. Gólom cez celé ihrisku už len spečatil výhru Wild Zucker.