Wild zdolali Flames po nájazdoch, Dubnyk sa zranil

Tretí krát po sebe nestačilo v zápase Minnesoty na rozhodnutie 60 minút. Po dvoch výhrach v predĺžení tentoraz Wild zaknihovali výhru v samostatných nájazdoch. Proti Calgary to nebol najkrajší výkon, body však ostávajú doma, o čom v nájazoch rozhodol Mikael Granlund. Devan Dubnyk v prvej tretine pri prevahe Flames udržal čisté konto, no potom sa zranil. Alex Stalock však nadviazal na jeho výkon, inkasoval len raz a doviedol Wild k víťazstvu.

Minnesota Wild – Calgary Flames 2:1 sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 18. Cullen (Eriksson Ek, Suter), rozhodujúci nájazd Granlund – 39. Ferland (Gaudreau, Giordano)

Minnesota Wild: Dubnyk (21. Stalock) – Suter (A), Dumba, Brodin, R. Murphy, Olofsson, Prosser – Zucker, M. Koivu (C), Coyle – Niederreiter, E. Staal (A), Granlund – Stewart, Winnik, Eriksson Ek – M. Foligno, Cullen, Z. Mitchell.

Lepší vstup do zápasu mali hostia, ktorí v prvej tretine prestrieľali Wild 10:4. Dubnyk musel vytiahnuť niekoľko zákrokov, najdôležitejší proti Tkachukovi. Divosi sa ako horší tím paradoxne v 18. minúte ujali vedenia. K puku sa po strele Sutera dostal Matt Cullen a backhandom upratal puk do brány. Do kabín tak šli v lepšej pozícii domáci.

Na začiatku druhej časti už v bráne Wild stál Alex Stalock, ktorý vystriedal zraneného Dubnyka. Stalock sa taktiež musel predviesť pri šanci Monahana. Minnesota sa v druhej dvadsaťminútovke zlepšila a vyrovnala hru, no v jej závere na 1:1 vyrovnal strelou od modrej Ferland. Puk ešte nechtiac tečoval Brodin a Stalock už nedokázal zareagovať.

Tretia tretina najpv priniesla stopercentnú príležitosť pre Ferlanda po prihrávke Gaudreaua, Ferland však pred úplne odkrytou bránou našťastie trafil len hornú tyč. Na druhej strane zastavila konštrukcia brány aj pokus Granlunda. Calgary mohlo výhru na svoju stranu strhnúť v presilovke, no Stalock dobre zakročil pri strele Gaudreaua a Ferland v následnej dorážke prestrelil.

Na rad tak prišlo predĺženie, ale ani v ňom sa nerozholo. Šancí bolo mnoho. Suter v nájazde prestrelil bránu, Monahan netrafil prázdnu bránu a v záverečnej minúte Coyle po prihrávke Koiva tiež nedokázal presne zakončiť.

V samsotatných nájazdoch sa v prvých troch sériách presadili Gaudreau a Stewart, rozhodnutie napokon prišlo v piatej sérii, keď Granlund uspel a Stalock vychytal Ferlanda.

1. Alex Stalock, MIN (16 zákrokov, 1 inksaovaný gól)
  2. Mikael Granlund, MIN (premenený rozhodujúcí nájazd)