Wild zdoali Kings, zápas otočili v tretej tretine

Minnesota Wild po druhýkrát v rade vyhrala aj napriek tomu, že po dvoch tretinách prehrávala o gól. Tentoraz sa to Wild podarilo proti Los Angeles Kings. Matt Moulson a Mikko Koivu skórovali v rozpätí 66 sekúnd tretej tretiny, aby Wild vyhrali v Staples Center nad Kings 3-2. Divosi si tak na siedmom mieste zvýšili náskok pred Phoenixom na päť bodov.

Brankár Wild Ilya Bryzgalov zaznamenal 18 zákrokov a odkedy prišiel ku Wild, ešte nebol porazený v riadnom hracom čase (4-0-2).

Comeback Minnesoty prišiel bez centra Mikela Granlunda a krídelníka Nina Nieserreiera, ktorí nehrali v tretej tretine. Tréner Yeo povedal, že obaja majú zranenia v hornej časti tela, bližšie informácie neposkytol.

„Bola to pôsobivá výhra, ukázala náš charakter. Keď ste v zápale hry, stratíte niekoľko hráčov.Napriek tomu sme však otočili zápas a vyhrali. Hovorí to veľa o tomto tíme,“ povedal tréner Wild Mike Yeo.

Za Los Angeles strieľali góly Alec Martinez a Justin Williams.

V druhej tretine strelil góly Wild v presilovke Zach Parise.

Wild museli mať ako náhradného brankára Roba Laurieho potom, čo sa Darcy Kuemper zranil na raňajšom tréningu.

„Podľa mňa to bol dobrý zápas a to otočenie bol skvelé pre naše sebavedomie. L.A majú veľmi dobrý tím a veľa skúseností. Sme na náš tím hrdí,“ povedal po zápase Koivu.

Najbližšie čaká Minnesotu ďalší ťažký zápas s Chicagom.

Sumár: Los Angeles – Minnesota 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Góly: 7. Martinez (Kopitar, Williams) 32. Williams (Gáborík, Mitchell) — 24. Parise PP (Granlund, Koivu), 44. Moulson (Pominville ,Haula), 45. Koivu (Coyle, Parise)