Wild v prvom prípravnom zápase podľahli Winnipegu 2-1

V prvom prípravnom zápase Minnesoty proti Winnipegu Jets dostali priestor hlavne mladíci Wild, v zápase však žiaril ostrieľaný veterán. Niklas Backstrom zaznamenal po zranení výborný návrat do brány, vo svojom prvom stretnutí od 20. januára odohral 31 minút a 19 sekúnd a pripísal si 12 zákrokov.

Wild prehrali s Winnipegom 2-1, dve góly inkasovali Wild až po výmen 26.ročného Backstroma za Ilyu Bryzgalova.

„Je ešte len začiatok kempu,“ povedal Backstrom. „Je to zábava hrať. Stále sa mám ešte v čom zlepšovať.“

A o mladíkoch – zostava dviochov bal taká mladá, že Charlie Coyle, ktorý je len tretí rok v NHL, a Keith Ballard mali na drese A pre asistentov. Tyler Graovac, voľba Wild na drafte v roku 2011, strelil jediný gól Minnesoty v stretnutí, a to v poslednej minúte zápasu.

Prvý útok Wild v zložení Coyle, Jason Zcuker a Nino Niederreiter bol rýchly, získal nejaké presilovky pre svoj tím. Coyle trafil v tretej tretine žrď.

Michael Keranen, najlepší strelec fínskej ligy v minulej sezóne a veľká nádej Wild, je veľmi zručný. V zápase ukázal dobrú chémiu s Jordanom Schroederom a Tylerom Graovacom. Graovac strelil gól Wild 13 sekúnd pred koncom po dvoch minútach, počas ktroých hrala MInnesota bez brankára.

Wild ukázali aj fyzickosť, keď to bolo potrebné. Stu Bickel sa aj pobil a Curt Gogol sa tiež snažil si to rozzdať s obrancom Winnnipegu Pelusom, rozhodcovia však zakročili.

O Bickelovi Yeo povedal: „Ukazuje nám, že tu veľmi chce byť.“

Mladí obrancovia divochov hrali tiež dobre Christian Folin ukázal dobré zapájanie sa do akcií, zatiaľ čo Gustav Olofsson dobre pracoval s pukom.

Vo štvrtok hrá Minnesota druhý prípravný zápas, a to v Pittsburgu. Očakáva sa, že nastúpi už aj viac skúsených hráčov. V sobotu sa Wild vrátia do Xcel Energy Center, kde absolvujú odvetu proti Jets.

Sumár: Winnipeg – Minnesota 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 35. Byfuglien PP (Enstrom, Ladd), 45. Little (Frolík, Ladd) — 60. Graovac (Zucker, Folin)

Highlighty:

Pridajte komentár