Wild v príprave opäť zdolali Winnipeg, tentokrát 1:0

Aj druhý prípravný duel Minnesota odohrala proti Winnipegu, pre zmenu však v domácej Xcel Energy Center. A Divosi sa opäť predviedli vo víťaznom svetle, keď si s Jets poradili po futbalovom výsledku 1:0. Jediný gól zápas strelil v 30. minúte obranca Jared Spurgeon a medzi hrdfnov duelu sa zaradil aj gólman Wild Alex Stalock, ktorý za seba nepustil ani jednu z 21 striel a pripísal si čisté konto.

Minnesota Wild – Winnipeg Jets 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Góly a asistencie: 30. Spurgeon (Coyle, Niederreiter)

Minnesota Wild: Stalock (Svedberg) – Brodin, Spurgeon, Soucy, Dumba, Seeler, Murphy – Foligno, Coyle, Niederreiter – Zucker, Kunin, Ennis – Winnik, Cullen, Mitchell – Bertschy, Cannone, Gabriel.

 

Druhý vzájomný zápas  v príprave (bol rovnako ako predošlý) veľmi vyrovnaný, čo dokazuje  aj pomer striel na bránu: 23-21 pre Wild.  Predviedli sa hlavne brankári, Stalock za seba nepustil žiadne puk a Connor Hellebuyck inkasoval len raz po peknej strele Spurgeona, ktorý sa k puku dostal po dobrej práci Coyla s Niederreiterom.

Divochov najbližšie čakajú dve zápasy proti Coloradou, prvý už v sobotu v noci v Xcel Energy Center. Uvidíme, či sa už do hry prvý krát v príprave dostanú aj veteráni, ktorí zatiaľ oddychujú.

 

  • Oba tímy v zápase nevyužili ani jednu z troch presiloviek.
  • Marcus Foligno odohral necelých 18 minút a predviedol až 8 hitov, najviac zo všetkých hráčov na ľade.
  • Najaktívnejšími strelcami Wild v dueli boli Daniel Winnik a Charlie Coyle so štyrmi strelami

Zostrih:

Pridajte komentár