Wild v poslednom prípravnom zápase podľahli St. Louis 1:4

Svoj posledný prípravný zápas Minnesota Wild nedoviedla do víťazného konca. A to napriek tomu, že ešte pred treťou tretinou vyhrávali 1:0 vďaka gólu Jareda Spurgeona. St. Louis však v tretej tretine otočili stav a nakoniec zvíťazili 4:1.

Wild do zápasu vleteli skvele. Po tom čo sa ubránili presilovke súpera, získali úresilovku oni a svoju príležitosť nepremrhali. Skóre otvoril spomínaný Spurgeon, asistencie si pripísali útočníci Parise a Koivu. To bol jediný gól divochov v stretnutí.

Na začiatku druhej tretiny hrala Minnesota štvorminútovú presilovku po vylúčení Chrisa Stewarta, nedokázala však v tejto početnej výhode nič vymyslieť.

Neskôr v druhej tretine mohol svoj druhý gól pridať v ďalšej presilovke Spurgeon, brankár St.Louis Halák ho ale výborne vychytal. Halák odchytal celý zápas, zaznamenal 18 zákrokov, inkasujúc iba raz v prvej tretine.

Od začiatku zápasu nastúpil v bráne Wild Josh Harding, ktorý odchytal dve tretiny, potom prenechal miesto Johanovi Gustafssonovi. ktorý bol len v deň zápasu povolaný z farmy. Podľa trénera Mikea Yea sa Harding necítil dobre po druhej tretine, to je dôvod prečo odstúpil zo zápasu.

Cesta pre úspech St. Louis sa otvorila v tretej tretine.

Na 1:1 vyrovnal v čase 46:20 T.J. Oshie backhandovou strelou. Neprešla ani minúta a St. Louis už viedlo po góle Patricka Berglunda. David Backes zvýšil vedenie svojho tímu na 3:1 a skóre uzavrel v presilovke obranca Stewart.

V tomto zápase zaznamenali Wild jedinú prehru vonku. Celkovo v prípravnych stretnutiach štyrikrát vyhrali a dvakrát prehrali. Minnesota Wild otvorí sezónu nabudúci štvrtok v Xcel Energy Center proti Los Angeles Kings.

Sumár: St. Louis – Minnesota 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)

Góly: 47. Oshie (Steen), 48. Berglund (Pietrangelo , Schwartz), 52. Backes (Bouwmeester , Pietrangelo), 55. Stewart (Roy , Leopold) — 11. Spurgeon (Parise , Koivu)