Wild si v prvom kole draftu vybrali centra Lukea Kunina

V piatok v noci bolo na programe prvé kolo draftu NHL 2016 a možnosť výberu v ňom mala aj Minnesota. Z celkového 15. miesta si napokon v Buffale vybrala amerického útočníka menom Luke Kunin. 18-ročný Kunin má za sebou premiérovú sezónu v univerzitnej NCAA, kde vstúpil vynikajúco. V 34 dueloch zaznamenal 32 bodov (19+13) hoci hral v tíme, ktorý vyhral len osemkrát.

Foto: Oficiálny Facebook Minnesoty Wild

Kunin je nielen skvelý ofenzívny hráč s výborným čuchom na góly, ale aj rodený líder. Veď pred rokom bol kapitánom americkej reprezentácie do 18 rokov, ktorá mala v tíme aj hráčov ako Auston Matthews (jednotka tohtoročného draftu) či Matthew Tkachuk (vybratý bol zo šiesteho miesta).

Takto sa o Kuninovi vyjadril asistent GM Wild Brent Flahr: „Luke je všestranný obojsmerný útočník, ktoré môže hrať na centri aj na krídle. Má vynikajúcu pracovnú morálku, je veľmi rýchly a má strelu kvalít NHL. Bol lídrom všade, kde hrával.“

Aj samotný Kunin je spokojný s tým ako na drafte dopadol: „Som šťastný, že som bol draftovaný takou dobrou organizáciou. Už pred draftom sme boli v kontakte. Milujem strieľanie gólov ale aj vynulovávanie súperov. Myslím si, že som komplexný hráč a to chcem potvrdiť aj na úrovni NHL.“

Draft v Buffale pokračuje v sobotu od 16:00 2. až 7. kolom a Divosi v ňom majú tri výbery. Vo štvrtom kole z celkového 106. miesta a v siedmom kole z 196. a 204. miesta. Budeme vás informovať o tom, koho si vyberú alebo, či uskutočnia nejakú výmenu (tých sa stále deje na drafte dosť).

Mimochodom, v piatok sa draftovou jednotkou roku 2016 stal podľa očakávaní spomínaný Auston Matthews, ktorého si vybralo Toronto. Druhý Patrick Laine putuje do Winnipegu.

Luke Kunin (profil)

Luke Kunin (C)

USA

Minulá sezona:
Univ. of Wisconsin (NCAA)

34 záp – 32 bodů (19+13)
181 cm, 87 kg

Luke Kunin je rozený kapitán, céčko měl na prsou před dvěma lety v USDP i na MS do 18 let. Za poslední roky ve své kariéře udělal obrovský posun, teprve v 18 letech nastoupil do NCAA, kde se prezentoval 32 body ve 34 zápasech, což je na nováčka vynikající počin. Taková čísla neměl v téže věku ani Alex Tuch. Jeho hlavní předností je čich na góly, kterých dává opravdu hodně. Byť některé padají jen z dorážek či po přesných nahrávkách spoluhráčů. Kromě talentu být ve správný čas na správném místě je skvělá i samotná Kuninova střela – přesná a hlavně tvrdá. Experti jej přirovnávají ke Steenovi či dokonce k Pavelskimu. Zda dokáže dotáhnout až taková esa, je otázkou. Nicméně předpoklady pro to má. Pokud bude pokračovat ve svém růstu, do dvou let si může podmanit NCAA a vstoupit do NHL jako obávaný střelec.

Pridajte komentár