Wild v posledný deň prestupového obdobia vymieňali len hráčov z AHL

Posledný deň prestupového obdobia Minnesota Wild využila iba dve menšie výmeny s Ottawou a Los Angeles, ktorá sa týka skôr záložných tímov. Divosi sa lúčia s útočníkmi Michaelom Keranenom a Brettom Sutterom. Keranen putuje do Ottawy za obrancu Conora Allena, za Suttera prichádza z L.A. forvard Scott Sabourin.

Wild si Keranena upísali ako veľkú nádej pred sezónou 2014-15, pretože prichádzal ako najlepší hráč fínskej ligy. V NHL sa však presadiť nedokázal, za prvý tím Minnesoty nastúpil iba jediný raz (počas tejto sezóny). V AHL odohral 26-ročný rodák z Tappary 115 duelov zo ziskom 60 bodov (18+42). V tejto sezóne za Iowu pozbieral 23 bodov za 8 gólov a 15 asistencií.  V kariére bude pokračovať v tíme Binghamtonu, odkiaľ sa pokúsi dostať aj do prvého tímu Senators.

Opačným smerom ako Keranen putuje Američan Conor Allen. 26-ročný obranca, ktorý vie zahrať do tela, si v NHL zahral sedemkrát za New York Rangers, väčšinu profesionálnej kariéry ale strávil v AHL, kde má na konte 193 odohraných stretnutí so ziskom 76 bodov. V tejto sezóne si za Binghamton pripísal päť bodíkov (1+4).

K organizácii Kings sa pripojí útočník Brett Sutter, ktorý v tomto ročníku na farme Minnesoty v 57 zápasoch nazbieral 14 bodov (4+10) a bol asistenom kapitána. 28-ročný Sutter má aj skúsenosti zo 60 zápasov NHL. Nastúpil v nej za Carolinu i Minnesotu a dokázal získať aj 10 bodov. Tri asistenie pozbieral počas šiestich záapsov za Wild v minulej sezóne.

Posledným hráčom zahrnutým vo výmenách Divochov je 23-ročný Scott Sabourin, ktorý pôsobil na farme Los Angeles v Ontariu. Tam mal v 28 dueloch na konte päť bodov (3+2) 56 trestných minút. Kanadský hokejista je dobre stavaný, hrá tvrdú hru a nebojí sa ani zhodiť rukavice.

Pridajte komentár