Wild sa vracajú domov, v Xcel Energy Center privítajú Dallas

Po trojzápasovom tripe v západnej Kanade sa Minnesota vracia do St. Paul, aby sa po piaty krát v tejto sezóne stretla s Dallasom Stars. Prvé tri z doterajších štyroch vzájomných stretnutí Divosi vyhrali, v poslednom dueli 3. januára však Dallas uštedril divochom po výsledku 7:1 pravdepodobne najhoršiu prehru v tomto ročníku.

Vtedy však boli Wild v úplne inej situácii, potácali sa v kríze. Momentálne Minnesota má formu, vyhrala osem z posledných desiatich zápasov, zatiaľ čo Dallas v posledných desiatich dueloch uspel iba štyrikrát.

Divosi si včera po náročnom tripe, v ktorom vyhrali dva z troch stretnutí, dopriali deň oddychu a nemali tréning. Sériu na štadiónoch súpera síce začali prehrou s Vancoverom (3:2), následne ale porazili Calgary (3:2 po predĺžení) aj Edmonton (4:0). V stretnutí s Oilers si gólman Dubnyk pripísal už piate čisté konto v 16 zápasoch za tím zo St. Paul. Wild bodovali v 14 z posledných 16 duelov a výrazne sa priblížili k play-off, na postupovú priečku už strácajú len jeden bod.

Nicklas Bäckström 88,14% (19 z.)
úspešnosť zákrokov Kari Lehtonen 90,33 % (50 z.)
Jhonas Enroth 90,28 % (39 z.)
Anders Lindback 87,50 % (10 z.)

Dallas Stars

Dallas je na tom v boji o postup do play-off o niečo horšie ako Minnesota, navyše sa tímu z Texasu zranil siedmy najproduktívnejší hráč celej ligy Tyler Seguin. Je to citeľná strata, okrem neho sú zranení aj ´další útočníci, a to Valery Nichushkin, Travis Moen aj Patrick Eaves.

Stars nastúpia dnes na druhý duel za dva dni, včera v divokom zápase podľahli Detroitu 7:6 po predĺžení. Za Dallas sa presadilo šesť rôznych strelcov? Jamie Benn, Trevor Daley, Cody Eakin, Erik Cole, Curtis McKenzie a Shawn Horcoff. Na víťazstvo nestačilo ani to, že dvakrát viedli o dva góly. Red Wings si predĺženie vynútili gólom 34 sekúnd pred koncom tretej tretiny po jednoznačnom faule na brankára Stars Kariho Lehtonena. Rozhodcovia to však nevideli a v predĺžení sa z víťazného gólu tešil Detroit.