Wild sa strelecky trápili aj v St. Louis, v sérii už prehrávajú 0:3

Málokto čakal, že Minnesota bude po troch zápasoch play-off na pokraji vypadnutia, po nedeľnom dueli v St. Louis je to však realitou. Wild sa v sérii proti Bluesmanom strelecky neuveriteľne trápia, veď v troch súbojoch dali iba tri góly. Aj v dnešnom stretnutí bol hlavnou hviezdou gólman St. Louis Jake Allen, ktorý Divochov privádzal do zúfalstva a 40 zákrokmi svoj tím priviedol k mečbalu v sérii. Divochom teda v nasledujúcom dueli, ktorý sa hrá opäť v St. Louis, pôjde o všetko.

St. Louis Blues – Minnesota Wild 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 4. Parayko (Berglund), 36. Schwartz (Steen, Tarasenko), 59. Bouwmeester (Berglund, Sobotka) – 33. Coyle (Parise)

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Pietrangelo (C), Bouwmeester, Parayko, Edmundson, Bortuzzo, Gunnarsson – Tarasenko (A), Barbashev, Schwartz – Sanford, Steen (A), Sobotka – Perron, Berglund, Pääjärvi – Reaves, Brodziak, Upshall.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Scandella, Brodin, Prosser – Granlund, M. Koivu (C), Haula – Parise (A), E. Staal, Niederreiter – Coyle, Hanzal, Zucker – Pominville, Eriksson Ek, Stewart.

Prvá tretina jednoznačne patrila Bluesmanom hnaným domácim publikom a Wild po nej mohli byť radi, že prehrávali len o gól. Vedúci gól St. Louis prišiel už v 4. minúte po chytateľnej strele spomedzi kruhov od Coltona Parayka, puk ale skončil za chrbátom Dubnyka. Domáci po góle poriadne zatlačili a od dvojgólového náskoku ich dvakrát delili len milimetre. Žrď totiž trafil Tarasenko a Dubnykovi pomohla konštrukcia brány aj druhý krát. Brankár Wild však urobil aj niekoľko dôležitých zákrokov pri rýchlych útokoch St. Louis. Jedinú príležitosť úvodnej tretiny mali Divosi v poslednej minúte, keď sa Spurgeon rútil sám na Allena, ten však jeho backhandovú kľučku skvelým zákrokom betónom vychytal a udržal pre svoj tím vedenie.

V prostrednej časti to už vyzeralo inak, Minnesota prevzala iniciatívu. Úvodnú šancu tretiny napriek tomu malo St. Louis, v prečíslení dvoch na jedného však proti Steenovi Dubnyk predviedol dobrý zákrok. Potom už mal prácu na druhej strane Allen. Pri strele z uhla od Whitea mu pomohla žŕdka a pri Zuckerovom zakončení z otočky nemusel zasahovať. Wild si svojou aktivitou vybojovali aj presilovky, ktorá však nedokázali využiť. A Allenovi naďalej konštrukcia brány pomáhala, trafil ju aj vo veľkej príležitosti Hanzal. Divochom sa však v 33. minúte konečne podarilo Allena prekonať, postaral sa o to Charlie Coyle dorážkou Pariseho strely. Domáci však predsa len šli do kabín z jednogólovým vedením, pretože tri minúty po Coylovom góle Jaden Schwartz upravoval stav na 2:1. Po Steenovej prihrávke spoza brány Schwartz už nemal problém zasunúť puk za Dubnyka.

Aj do tretej časti Wild vstúpili aktívne, tlačili domácich, no šance Koiva aj Zuckera Allen zlivkidoval a pri otočke Staala spoza brány mu opäť pomohla bránková konštrukcia. Domáci brankár zažiaril aj pri tutovke Niederreitera a z brejku mohol zvýšiť náskok Blues Tarasenko, no predviedol sa aj Dubnyk a udržal Minnesotu v hre o víťazstvo. Lenže čas sa krátil, a tak prišlo k odvolaniu brankára. Počas powerplay mali Wild jednu šancu na vyrovnanie, opäť v šak Allen zakročil, tentoraz pri teči Koiva. A v závere Blues potvrdili svoju výhru gólom do prázdnej brány, strelil ho Jay Bouwmeester.