Wild sa dnes doma pokúsia poraziť najlepší tím Západnej konferecie Chicago

Blackhawks dnes prichádzajú do Xcel Energy Center v St. Paul druhýkrát v sezóne. Minnesota a Chicago sa stretli v októbri v dvoch zápasoch doma-vonku, Minnesota si uchmatla víťazstvo v Chicagu, Chicago naopak zvíťazilo v St. Paul. Chicago vyhralo v Xcel Energy Center v posledných dvoch zápasoch a neprehralo tu v riadnom hracom čase od 27. októbra 2008.

Minnesota Wild (16-8-5, 37 bodov, 7. v Západnej konferencii)

vs.

Chicago Blackhawks (20-5-4, 44 bodov, 1. v Západnej konferencii)

Po dnešnom zápase odohrajú Wild ďalších osem z desiatich zápasov vonku, zahŕňajúc zajtrajší zápas v Columbuse. Minnesota spolu so St. Louis má doma najviac víťazstiev (11). Naposledy divosi doma vyhrali v pondelok nad Philadelphiou Flyers 2-0. Jason Pominville a Charlie Coylev strelili góly divochov. Josh Harding vychytal svoje tretie čisté konto v sezóne a nasledujúci deň bol vyhlásený za tretiu hviezdu mesiaca november.

Okrem Hardinga sa v novembri darilo aj Mikkovi Koivovi, ktorý v ňom nazbieral 14 bodov za päť gólov a deväť asistencií. Fínsky útočník zaznamenal tri víťazné alebo vyrovnávajúce góly v posledných piatich  minútach zápasov. Dnes nastúpi Koivu na svoj 566. zápas, čím sa dostáva na tretie miesto v počte odohraných zápasov v drese Wild za Pierra-Marca Boucharda (565 zápasov) a Nicka Schultza (743 zápasov).

Chicago v poslednom zápase v utorok prehralo s Dallasom doma 4-3 aj napriek streleckej prevahe 50-18. Pre Blackhawks to bol siedmy zápas s 40 alebo viac strelami.

Blackhawks vedú celej NHL vo víťazstvách (20), bodoch (44), góloch (105) a víťazstvách vonku (11). Najproduktívnejší hráč Chicaga Patrick Kane (16+16) má v hodnotení plus mínus jeden mínusový bod, avšak až siedmi hráči majú dvojciferné kladné hodnoty vo vedení s Mariánom Hossom (+16).

Pravdepodobná zostava Wild:

Parise-Koivu-Pominville
Niederreiter-Coyle-
Heatley
Fontaine-Brodziak-
Cooke
Mitchell-Konopka-Haula

Suter-Brodin
Spurgeon-Scandella
Stoner-Ballard

Medzi žrďami:

V bráne bude Josh Harding, ktorý má zatiaľ skvelú sezónu. Ani v jednom tohtosezónnom zápase s Chicagom nehral, práve vtedy bol zranený. V poslednom zápase vychytal Harding čisté konto.

Pohľad z tribúny:

Nate Prosser a Matt Dumba budú zdravými náhradníkmi medzi obrancami, pri útočníkoch sa tréner Mike Yeo ešte nerozhodol.

Pridajte komentár