Wild prišli o domácu neporaziteľnosť, Parise sa zranil

Prvá porážka Minnesoty v Xcel Energy Center prišla v šiestom domácom zápase. O zničenie neporaziteľnosti Wild na vlastnom ľade sa postaral ich divízny rival Nashville Predators po výhre 3:2. Divosi v dueli dvakrát dohnali jednogólvé manko vďaka presilovkovým gólom obrancov Scandellu a Dumbu, tretíkrát sa im to však nepodarilo. Okrem prehry ich nepotešili ani zranenia dvoch hráčov. Nedohral najlepší strelec Wild Zach Parise a ani obranca Nate Prosser. Zatiaľ nie je známe, či vynechajú aj ďalšie zápasy.

Minnesota Wild –  Nashville Predators 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly a asistencie: 38. Scandella PP (Suter, Koivu), 47. Dumba PP (Spurgeon, Zucker) – 37. Fisher (Weber), 41. Josi, 55. Hodgson

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon – Brodin, Dumba – Scandella, Prosser – Parise, Granlund, Pominville – Zucker, Koivu, Niederreiter – Vanek, Coyle, Schroeder – Porter, Haula, Carter

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber – Jackman, Jones – Ekholm, Ellis – Forsberg, Fisher, Neal – Salomaki, Ribeiro, Smith – Wilson, Hodgson, Jarnkrok – Bourque,Gaustad,Watson

Parise vystrašil fanúšikov hneď v úvodnej minúte, keď pod hite od Neala, odkríval z ľadu a podopieraný odišiel do šatne. Najprv sa vrátil späť, dve minúty pred koncom prvej tretiny však opäť odišiel zo striedačky a do zápasu sa už nevrátil. Vo formácii ho nahradil Thomas Vanek. V prvej tretine sa toho veľa neudialo, na strely to bolo 7:6 pre hostí. Najväčšie šance mali tímy v presilovkách, no Vanek a ani na opačnej strane Forsberg neuspeli.

Po prestávke sa dostal do dvoch sľubných pozícii Niederreiter, Rinne však bol pozorný. Predators zasa stroskotali na pozornom Dubnykovi v brejku troch proti dvom. V polovici stretnutia sa do výbornej šance dostal Zucker, gólman hostí však bol na svojom mieste. V 36. minúte skončila tečovaná strela Ellisa na žrdi brány Wild a krátko nato sa do samostatného úniku dostal aktívny Zucker, opäť však pred Rinnem nepochodil. Divosi potom zle striedali, čo Preds využili na otvárací gól. Mike Fisher sám pred Dubnykom pohodlne zakončil. Wild dokázali vyrovnať ešte v druhej tretine, a to počas početnej výhody. Marco Scandella, ktorý v prvej presilovkovej formácii zaujal Pariseho miesto, prekonal Rinneho strelou z pravého kruhu. Asistovali mu Suter a Koivu.

V tretej tretine poslal Predators opäť do vedenia už po 12 sekundách Roman Josi, ktorého strelu zrejme tečoval ešte niektorý z obrancov Minnesoty. Wild mohli vyrovnať z brejku dvoch na jedného, Pominvillovi ale po prihrávke Granlunda Jackman nenechal dosť priestoru na skórovanie. Divochom opäť sa podarilo vyrovnať v presilovke, keď si do brány našla cestu strela od modrej Matta Dumbu. Dubnyk následne predviedol niekoľko dobrých a dôležitých zákrokov, rovnako aj Rinne. V 55. minúte však prišiel veľký kiks brankára Wild, ktorý si najprv poradil so strelou Preds, mal puk prikrytý, ale potom sa pohol, puk ostal nechránený a Cody Hodgson ho jednoducho dostal za bránkovú čiaru. Dubnyk ešte protestoval a čudoval sa prečo neprišiel hvizd rozhodcu, keď puk mal pod kontrolou, nič mu to ale platné nebolo. Dve minúty pre koncom sa Minnesota rozhodla pre hru bez brankára a v čase 1:40 pred koncom si vypýtala faul. Do konca zápasu teda Divosi hrali šiesti proti štyrom, ale vyrovnanie aj napriek veľkému tlaku neprišlo.