Wild prehrávajú v sérii už 0-2, v druhom zápase prehrali s Chicagom 4-1

Minnesota Wild prehrala s Chicagom Blachawks aj druhý zápas série druhého kola play-off Západnej konferencie, a to výsledkom 4-1. Dôležitú úlohu vo výhre Hawks opäť zohrali Marián Hossa, ktorý zaznamenal tri asistencie, a Bryan Bickell s jedným gólom a dvoma asistenciami. Jediný gól Wild strelil Cody McCormick. Séria sa presúva do Xcel Energy Center v St. Paul, kde sa najbližší zápas odohrá v utorok.

Prvá veľká šanca zápasu prišla už v druhej minúte, kedy Handzuš nahodil do pásma puk a Morrin následne trafil tyčku. Štastie stalo pri hosťoch aj pri vylúčení Stonera, kedy síce Blackhawks nehrali dobre, ale na konci početnej prevahy sa od brvna odrazila tečovaná strela Seabrooka. Domáci tím pokračoval v aktivite a v 12. minúte sa tešil z prvého gólu. Zaváhanie Wild pri striedaní využil únikom Hossa, ktorému chýbalo trochu šťastia, aby skóroval. Puk po jeho zakončení stal tesne pred bránkovou čiarou, ale pohotový Toews ho dorazil a skóre bolo otvorené. Minnesota ožila, ale domáci ju do väčších šancí nepúšťali.

Po zmene strán naďalej platilo, že Blackhawks boli lepším mužstvom, hoci v úvode sa jeho hra vyznačovala nepresnosťami a Wild vstúpili do tretiny aktívne. Ani počas presilovky v strede zápasu si však nevytvorili väčšiu šancu. V posledných piatich minútach si získavalo tlak Chicago, a práve vtedy prišla najväčšia šanca hostí. Niederreiterov pokus však zneškodnil Crawford. V 38. minúte bol za faul na Kanea vylúčený Fontaine. Bryzgalov najskôr zneškodnil Toewsovu strelu, ale ak by nestálo pri ňom šťastie, Smith by puk dorazil do brány. Už to vyzeralo tak, že domáci presilovku nevyužijú. Sekundu pred jej koncom a 59 sekúnd pred koncom druhej dvadsaťminútovky však skóroval Saad.

Pred treťou tretinou mali Wild stále šancu na zvrat a nádej im zvýšil gól McCormicka z 43. minúty. Následne sa o vyrovnanie pokúsili Parise s Coyleom, ale Crawford bol proti. Minnesota bola aktívna, kým Blackhawks sa sústredili na obranu. V 52. minúte sa však do sľubnej šance dostal Kane, no svoj tím podržal aj Bryzgalov. Toho v 56. minúte opäť podržala bránková konštrukcia, tento raz pri šanci Bickella. Ten sa gólu dočkal o dve minúty neskôr, kedy skóroval z prečíslenia po prihrávke Hossu. Minnesota krátko po góle odvolala brankára a výhru obhajcu titulu spečatil po prihrávke Hossu Saad.

Mike Yeo, tréner Wild: „Ani dnes sme neboli až tak ďaleko a viem, že dokážeme hrať aj lepšie. Museli sme dobiehať stratu. Keď to bolo 0:1, mali sme pred sebou niekoľkokrát odkrytú bránu, ale nedokázali sme dostať puk dnu. Je ťažké, keď dobiehate stratu. Už v troch zápasoch v rade sme tak museli robiť.“

„Myslím si, že sme dnes boli ako tím neusporiadaní a neporiadni, nezískavali sme puky, naopak oni získalvali puky a dobre forčekovali. Musíme byť lepší,“ skonštatoval útočník Wild Matt Moulson.

Sumár: Chicago – Minnesota 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 12. Toews (Hossa, Bickell), 40. Saad (Bickell, Seabrook), 58. Bickell (Hossa, Hjalmarsson), 59. Saad do prázdnej brány (Hossa, Hjalmarsson) — 42. McCormick (Stoner, Haula)

Spolu: 1 2 19 4:00 27 26 32 11 420 5 4

2 komentárov k “Wild prehrávajú v sérii už 0-2, v druhom zápase prehrali s Chicagom 4-1”

1. FeelWild napsal:

Tak tam dejte Curryho nebo max. Hardinga ale ne bryzgiho. Vždyt za dva zápasy pustil 9 GOLU. Kuempy musíš se uzdravit PROSÍM