Wild prehrali so San Jose 4-3 po predĺžení

Pár dní po zdrvujúcej prehre s Dallasom sa Minnesota pozbierala a podala lepší výkon. Proti San Jose Sharks to však na výhru nestačilo, najmä pre opäť zlý výkon brankára Wild. Žraloci divochov porazili 4-3 po predĺžení, víťazný gól dal obranca Marc-Edouard Vlasic nie nechytateľnou strelou cez vyrážačku Darcyho Kuempera.

„Sme v pozícii, kde nemôže hrať nikto z nášho tímu podpriemerne,“ povedal kouč Wild Mike Yeo. „Nikdy som neveril, že je to šou jedného muža. Ale začína to brankárom. Aj končí to brankárom. To je realita tejto pozície. Snažím sa byť citlivý k jeho sebavedomiu, ale takýto gól v predĺžení nemôže dostať.“

„(Kuemper) je budúcnosťou tohto tímu,“ tvrdí Suter. „Stojíme pri ňom. Dostane sa z toho. Dokiaľ sa tak stane, musíme bojovať ešte viac.“

Minnesota prehrala z posledných šiestich domácich zápasov štyrikrát v predĺžení.

Wild začali zápas dobre, po prvej tretine viedli 2-0. Skóre otvoril po chybe brankára Shaks Alexa Stalocka v rozohrávke Jason Zucker. No a o dve minúte neskôr zavŕšili dobrý tlak gólom na 2-0, keď Zucker našiel Jareda Spurgeona v pravom kruhu a ten prestrelil Stalocka.

Potom však San Jose strelilo tri góly v rade.

Na 2-1 znížil v polovici druhej časti po čudnom odraze puku Melker Karlsson, v 7. minúte tretej tretiny vyrovnal stav Joe Pavelski a strelou ihneď po vyhratom vhadzovaní. Minútu a 14 sekúnd na to už Sharks viedli, keď Tommy Wingels dorazil strelu za Kuemperov chrbát.

Našťastie, necelých osem minút pred koncom tretiny vynútil predĺženie a jedn cenný bod pre Wild druhým gólom v dueli Zucker po krásnom pase Charlieho Coylea. Zucker zaznamenal svoj prvý trojbodový zápas v NHL, keď skóroval dvakrát a raz asistoval.

„Na tom mi vôbec nezáleží. My potrebujeme vyhrávať, o to sa zaujímam,“ tvrdí Zucker. „Je to ťažké. Išli sme do tretej tretiny s vedením 2-1, to nemôžeme stratiť. Dokázali sme sa vrátiť do zápasu, ale musíme nájsť spôsob ako získať ten druhý bod, keď príde predĺženie. Ten bod by nám veľmi pomohol.“

Práve Zucker nastúpil v elitnom útoku divochov namiesto Zacha Pariseho, ktorý vynechal duel pre zhoršený zdravotný stav otca,  J.P. Pariseho, bývalého hráča NHL. Má rakovinu.

„Zach je veľkou súčasťou tímu a je preňho ťažké nebyť tu,“ povedal jeho kamarát Suter. „Je hrozné čím si prechádza. Ja si to neviem ani predstaviť. Je to veľký človek a otec by bol naňho pyšný. Zach je profesionál. Okolnosti sú proste zlé.“

Sumár: Minnesota — San Jose 3:4 pp

Góly: 16. Zucker (Pominville), 18. Spurgeon (Zucker, Pominville), 53. Zucker (Coyle) — 31. Karlsson (Burns, Pavelski), 47. Pavelski (Couture), 48. Wingels (Sheppard, Burns), 64. Vlasic (Braun)