Wild prehrali s Penguins 3-2 po predĺžení

Druhý prípravný zápas Minnesoty muselo rozhodnúť až predĺženie, kde skóroval Pittsburgh a zdolal Wild 3-2. V zápase vyhrávali obidva tímy, najprv Pittsburgh 1-0, potom divosi otočili na 2-1, vedenie však neudržali a išlo sa do predĺženia.

Pittsburgh otvoril skóre v prvej tretine po presilovke o dvoch hráčov. Matt Dumba sa previnil faulom a druhé vylúčenie Wild bolo za príliš veľa hráčov na ľade. Minnesota sa ubránila presilovke 5 na 3 v následnej početnej výhode o jedného hráča už unavení brániaci hráči Wild nedokázali zabrániť gólu Suttera.

Wild vyrovnali stav už po 33 sekundách druhej tretiny a tiež v presilovke. Prvý gól v drese Wild strekil Thomas Vanek, po prihrávkach Mikka Koiva a Matta Dumbu.

V tretej tretine sa Wild ujali vedenia 2-1 po tom, čo Mikael Granlund našiel Zacha Pariseho a ten skóroval.

Vedenie Minnesoty však netrvalo dlho o 14 sekúnd neskôr vyrovnal Oskar Sundqvist.

V predĺžení rozhodol o víťazstve Pens svojim gólom Brandon Sutter.

Darcy Kuemper podal v bráne Wild solídny výkon, v dvoch tretinách inkasoval z 15 striel iba jedenkrát. Ilya Bryzgalov odchytal tretiu tretinu a predĺženie, zaznamenal 12 zákrokov a dostal dva góly.

Wild pokračujú v príprave a v sobotu 27. septembra sa predstavia prvýkrát v prípravných zápasoch v domácej Xcel Energy Center. Súperom Minnesoty bude Winnipeg Jets, s ktorým Wild hrali prvý prípravný zápas v sezóne, vo Winnipegu prehrali 2-1.

Sumár: Pittsburgh – Minnesota 3:2 PP (1:0, 0:1, 1:1, 1:0)

Góly: 13. Sutter PP (Bennet, Goc), 48. Sundqvist (Despres, Comeau), 63. Sutter (Despres) — 21. Vanek PP (Koivu, Dumba), 48. Parise (Granlund, Pominville)