Wild prehrali s Panthers po nájazdoch

Minnesota prehrala v poslednom stretnutí 4-zápasového tripu vonku s Floridou Panthers 2-1 po samostaných nájazdoch a odnáša si zo zápasu 1 bod. Jonathan Huberdeau a Brad Boyes skórovali v nájazdoch, čím rozhodli o víťazstve Floridy. Dnes v noci to bol zápas brankárov, ani jeden tím sa nepresadil v hre piatich proti piatim.

Po bezgólovej prvej tretine, otvoril skóre stretnutia obranca Jonas Brodin v presilovke, pri vylúčení Fleischmanna. Pre Brodina to bol tretí gól a šiesty bod v tejto sezóne. Na gól mu nahral Mikael Granlundy a Dany Heatley, pre ktorého to bol iba druhý bod v deviatom zápase. Heatley ešte stále v tomto ročníku nedal gól, sú to preňho najdlhšie gólové suchoty v kariére.

Nováčik Aleksander Barkov využil presilovku v siedmej minúte tretej tretiny aby vyrovnal na 1-1.

Obidva tímy maili v zápase presilovku o dvoch hráčov, ktorú nedokázali využiť. Wild v nej maili väčšie šance v ceste im však stála prvá hviezda zápasu Tim Thomas.

V nájazdoch Thomas vychytal Parisehoa aj koiva,  keďže sa Boyes a Huberdeau proti Hardingovi nemýlili, Florida prerušila sériu troch prehier.

Pre Wild je to už druhá prehra po nájazdoch. Trip skončili s bilanciou 1-2-1. Najbližšie nastúpia doma proti Nashvillu.

Sumár: Florida — Minnesota 2:1 sn (0:0, 0:1, 1:0, 0:0)

Góly: 47. Barkov (Fleischmann, Campbell) — 25. Brodin PP (Heatley, Granlund)