Wild prehrali s Ducks 3:1, tí doma si zaistili play-off

Kalifornský trip, ktorý už môže Minnesota brať ako prípravu na vyraďovaciu časť, Divosi začali prehrou 3:1 v Anaheime. Zatiaľ čo Wild už mali istý postup do play-off, Ducks si ho mohli zaistiť práve výhrou nad Minnesotou, a to sa im podarilo. Po včerajšku je zároveň jasné, že Minnesota skončí na treťom mieste Centrálnej divízie a v prvom kole vyraďovačky sa najpravedpodobnejšie stretne s Jets (do úvahy priradajú aj Predators, ale to len za predpokladu, že prehrajú svoje posledné dva duely a Jets ich naopak oba vyhrajú).

Anaheim Ducks – Minnesota Wild 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly a asistencie: 33. Ritchie (Beauchemin, Manson), 57. Kaše (Manson, Henrique), 58. Cogliano (Silfverberg, Beauchemin) – 27. Dumba (Brodin, Zucker)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Brodin, Dumba, Seeler, Prosser, Soucy, R. Murphy – Parise (A), M. Koivu (C), Granlund – Zucker, E. Staal (A), Niederreiter – Greenway, Cullen, Coyle – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Winnik.

Prvá tretina duelu žiaden gól nepriniesla, aj keď striel bolo na oboch stranách dosť. Navrch pred strelcami mali brankári. Domáci Ryan Miller, vytiahol krásny semafor proti Dumbovi a v nádejnej šanci vychytal aj Koiva, Dubnyk zas nedovolil skórovať Perrymu a v závere tretiny mu pri strele Andyho Welinskiho z pravého kruhu pomohla konštrukcia brány.

V prostrednej dvadsaťminútovke sa diváci už dočkali aj gólov, po jednom na každej strane. Skóre otovrili po siedmich minútach Divosi v presilovke, keď sa už svojou typickou delovkou z prvej presadil Matt Dumba. Anaheim odpovedal v 33. minúte zásluhou Nicka Ritchieho. Ten spoza brány Dubnyka nahodil puk do bránkoviska, kde trafil Prossera, od ktorého sa puk nešťastne dokotúľal za rozhodeného gólmana Wild. Ku koncu tretiny boli domáci aktívnejší a v šanci sa ocitli Brandon Montour aj J.T. Brown, no Dubnyka prekonať nedokázali a do šatní sa šlo za nerozhodného stavu.

V tretej tretine to bol dlho bezgólový boj schyľujúci sa ku predĺženiu, ktorý prerušil až v 57. minúte český útočník Ondřej Kaše. Ducks poslal do vedenia dorážkou Mansonovej strely od modrej čiary. Wild sa dve a pol minúty pred koncom po zakázanom uvoľnení domácich rozhodli odvolať brankára a skúsiť vyrovnať so šiestimi korčuliarmi, no Anaheim sa oslobodil a rýchle nohy na rozhodnutie duelu využil Andrew Cogliano. Káčeri sa tak mohli tešiť z postupu, Wild z Anaheimu odchádzajú bez bodu.

1. Ryan Miller, ANA (26 zákrokov, 1 gól, 96,3%)