Wild prehrali s Blackhawks 3-2 po samostatných nájazdoch

Chicago Blackhawks porazilo Minnesotu hoci im v zostave chýbali opory ako Jonathan Toews či Patrick Kane. Obhajcovia Stanley Cupu v United Center vyhrali 3-2 po samostatných nájazdoch. V nich strelil jediný a víťazný gól Slovák Marián Hossa, brankár Corey Crawford v nich vychytal všetkých troch strelcov Wild. Wild však môžu byť radi aspoň za bod, pretože predĺženie si vynútili až gólom na 2-2 v 59. minúte zápasu.

Ben Smith a Bryan Bickell skórovali v riadnej hracej dobe za Chicago, Crawford sa predviedol 25 zákrokmi.

Charlie Coyle a Erik Haula boli úpešnými strelcami Minnesoty, brankár Ilja Bryzgalov kryl 24 striel.

Haula strelil gól na 2-2 minútu a 54sekúm pred koncom tretej tretiny a vynútil si predĺženie.

V samostatných nájazdoch prekonal Bryzgalova Hossa v druhej sérii, za divochov neboli úspešní Zach Parise, Mikko Koivu ani Jason Pominville.

„Vedeli sme, že tento trip bude pre nás veľká výzva, a získať päť z ôsmich možných bodov je veľmi dobré,“ zhodnotil práve skončený trip kapitán Mikko Koivu.

Wild nastúpia v ďalšom zápase v Xcel Energy Center proti Pittsburghu Penguins

Sumár: Chicago – Minnesota 3:2 sn (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 23. Smith (Saad, Leddy), 43. Bickell (Morin) — 15. Coyle (Spurgeon, Suter), 59. Haula (Fontaine)