Wild prehrali piaty zápas v rade

Minnesota sa netešila z víťazstva ostatných piatich zápasoch v rade, v nedeľu podala ďalší výkon bez energie a prehrala v United Center s Chicagom Blackhawks 4-1. Brankár Hawks Corey Crawford urobil 36 zákrokov, niekoľko z nich bolo veľmi dôležitých.

V prvej tretine zabezpečili Chicagu vedenie 2-0 Marián Hossa a Bryan Bickell, v nasledujúcej dvadsaťminútovke zvýšili Hawks na 4-0 gólmi Brada Richardsa a Johnny Oduya.

Jediný gól Wild strelil v 56. minúte po dorážke strely Kylea Brodziaka Matt Cooke. Gólman divochov Niklas Backstrom si pripísal 31 zákrokov.

„Teraz je každý deň zlý,“ povedal Ryan Suter.

Čas beží a vyzerá to tak, že Wild čakajú na nejaký impulz – trejd či zmenu trénera.

„Ja viem jednu vec. Budem pokračovať v svojej práci a to isté očakávam aj od hráčov,“ skonštatoval tréner Wild Mike Yeo. „Stále máme pred sebou polovicu sezóne. Verím v tento tím, viem, čoho je schopný, hodiny však tikajú.“

Sumár: Chicago — Minnesota 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Góly: 5. Hossa (Toews, Saad), 8. Bickell (Kane, Richards), 32. Richards (Kane, Bickell), 39. Oduya (Toews, Hossa) — 56. Cooke (Brodziak, Brodin)