Wild pokračujú v príprave, už dnes nastúpia vo Winnipegu

Úvodný zápas prípravy včera síce Divochom nevyšiel,napraviť chuť si však môžu už dnes. V MTS Center ich privíta domáci Winnipeg, pre ktorý to bude prvý zápas pred blížiacou sa sezónou. V tej minulej Jets skončili v Centrálnej divízii a do play-off sa dostali z posledného postupového miesta.

Minnesota včera v dueli s Buffalom po dvoch tretinách o gól viedla, Sabres však v záverečnej časti stav otočili a v Xcel Energy Center zvíťazili 3:2. Oporou domácich bol tradične Zach Parise, ktorý nahral na oba góly Wild, čo využil na gól Jared Spurgeon a v presilovej hre Mikael Granlund. Prvou hviezdou zápasu sa však stala vychádzajúca hviezda Buffala Jack Eichel s gólom a asistenciou.

Tréner Minnesoty Mike Yeo s výkonom svojho tímu vôbec nebol spokojný: „Máme pred sebou veľa práce. Dnes sme prehrávali súboje, a preto sme museli veľa brániť a získavať puk späť. Dúfam, že chlapci boli len unavení“ povedal.

Divosi dnes na Jets vybehnú v úplne zmenenej zostave oproti duelu s Buffalom. Iba traja hráči nastúpia v obidvoch týchto zápasoch. Je to obranca Mike Reilly a útočníci Zack Mitchell a Tyler Graovac, ktorí vážne bojujú o miesto v prvom tíme a tréner ich pozorne sleduje. Prvýkrát sa v príprave predstavia aj stabilní hráči ako Vanek, Coyle, Fontaine či zadáci Scandella a Dumba.

V bráne Wild by dnes mal stáť veterán Niklas Backstrom, ktorý včera kryl chrbát Kuemperovi.

Nominácia Wild na duel proti Jets:

Brankári: Niklas Backstrom, Darcy Kuemper

Útočníci: Thomas Vanek, Charlie Coyle, Justin Fontaine, Ryan Carter, Erik Haula, Jordan Schroeder, Michael Keranen, Tyler Graovac, Christoph Bertschy, Marc Hagel, Brett Sutter, Brett Bulmer, Kurtis Gabriel.

Obrancovia: Marco Scandella, Matt Dumba, Mike Reilly, Tyson Strachan, Gustav Olofsson, Maxime Fortunus, Zach Palmquist.

Pridajte komentár