Wild podpísali vstupný kontrakt s Gustavom Olofssonom

Minnesota podpísala vstupný kontrakt z z jedným z najnádejnejších talentov, a to s obrancom Gustavom Olofssonom. Trojročný kontrakt začne plynúť od budúcej sezóny. Olofsson bol draftovaný Minnesotou v druhom kole (celkovo 46.) v roku 2013. Švédsky rodák by sa mal od budúceho týždňa pripojiť k farme Wild Iowe v AHL.

„Sme šťastní, že sme Gusa podpísali,“ povedal asistent generálneho manažéra Brent Flahr. „Jeho výkony v tejto sezóne na Svetovom šampionáte juniorov aj v klube Colorado College prevyšovali naše očakávania a sme si istí, že je v jeho mladej kariére pripravený na ďalšiu výzvu. Jeho zručnosť nás naozaj vzrušuje a tešíme sa na jeho ďalší vývoj na profi úrovni.“

19-ročný rodák z švédskeho mesta Boras odohral jednu sezónu v Colorado College, kde získal gól a štyri asistencie v 30 zápasoch. Bol menovaný aj do akéhosi All-Stars tímu ligy.

Olofsson pomohol na svetovom šampionáte juniorov v Malmo získať Švédsku strieborné medaily. Získal tam päť bodov (1+4) a bol druhým najproduktívnejším obrancom na turnaji. Získal aj päť plusových bodov.

 

Pridajte komentár