Wild padli v Detroitu, prohrálo i Colorado

Minnesota za sebou má nepovedené utkání v Detroitu. S Rudými křídly sice prohrála jenom o gól, ani náhodou ale nepředvedla ideální výkon, a to především v útočné činnosti, kde byla opravdu málo nebezpečná. Místo toho houževnatý útok Detroitu a hlavně ukázněná hra bez faulů vedla k výhře 3:2. Minnesotskými střelci se stali Jonas Brodin a Mikael Granlud, kteří snižovali vždy na rozdíl jediného gólu. Vyrovnání se ale hosté nedočkali. Minnesota se tak ve zbývajících třech zápasech ještě může bát o postup, vše bude záležet na tom, jak si nyní povede Colorado. Vzhledem k tomu, že ve stejnou dobu prohrála s Washingtonem, stále mají Wild pětibodový náskok. Avs ale mají zápas k dobru.

Detroit Red Wings – Minnesota Wild 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Larkin (Kronwall, Zetterberg), 23. Tatar (Nyquist, Sheahan), 43. Sheahan (Ericsson) – 37. Brodin (Suter, Parise), 50. Granlund (Suter, Parise)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Brodin, Scandella, Dumba, Reilly, Prosser – Parise, Koivu, Coyle – Zucker, Granlund, Fontaine – Niederreiter, Haula, Pominville – Vanek, Stoll, Jones.

První třetina Minnesotě vůbec nevyšla, na branku vypálila pouze pětkrát, byť dvakrát trefila brankovou konstrukci. Poprvé do tyče pálil v šesté minutě Stoll po hrubce domácího Greena. V polovině třetině si Detroit zahrál dvě přesilové hry krátce po sobě a z té druhé vytěžil vedoucí branku utkání. Klasický přesilovkový zámek zakončoval z pravého druhu Dylan Larkin, který se prosadil poté, co měl Dubnyk zakrytý výhled atakujícím Sheahanem.
Larkin mohl o chvilku později udeřit znovu, a to když tečoval Glendeningovu střelu, tentokrát byl ale Dubnyk připravený. Za Wild mohl srovnat v závěru třetiny Haula, který dorážel na brankovišti a svůj pokus poslal jenom do tyčky.

Druhá část odstartovala skvěle pro Detroit. Nyquist zpoza branky našel naslepo zadovkou Tomáše Tatara, jenž z téměř nulového úhlu nachytal Dubnyka a vstřelil překvapivou branku. Domácí neslevovali ze své aktivity a brzy mohli vést o tři branky, když Mantha skvěle uvolnil Glendeninga a ten v tutové šanci orazítkoval břevno.
V šestatřicáté minutě byli Rudá Křídla blízko další branky, když Tatar nahodil na brankoviště, kde nadvakrát dorážel Nyquist a Dubnyk musel předvést dva jisté zákroky. Jako blesk z čistého nebe přišlo v závěru třetiny snížení z holí trápících se minnesotských hráčů. Nejprve Howard z bezprostřední blízkosti vychytal Pariseho, následně se puk vrátil na modrou čáru, odkud domácího brankáře pod vyrážečkou propálil sváteční střelec Jonas Brodin.

Wild ovšem opět zaspali na začátku třetí části a Detroit brzo znovu vedl o dvě branky. Po nahození od modré vyrazil Dubnyk puk před sebe, kde se k dorážce dostal Riley Sheahen a zametl kotouč podél Dubnykova betonu.
To byla tlustá čára přes minnesotský rozpočet. Wild působili velmi zaskočeným dojmem a opět se jim nedařilo v útoku takřka nic, naopak se sami museli bránit. Jenže z ničeho nic přišlo druhé snížení Minnesoty. Mikael Granlund na pravém kruhu zamíchal s pukem a zápěstní střelou přes obránce se trefil ke vzdálenější tyči. Red Wings mohlo vzápětí opět odskočit na rozdíl dvou branek. Situaci dva na jednoho zakončoval Green v pádu nad minnesotskou branku. Detroit nepouštěl Minnesotu do tolik kýženého tlaku a místo snahy o vyrovnání se Wild stále bránili. Změnu nepřinesla ani hra bez brankáře, v ní hosté vystřelili jenom jednou, a tak se skóre už neměnilo.