Wild opäť v tretej tretine prehrávali, proti Sharks však vyhrali po nájazdoch

Dnes v noci bol v Xcel Energy Center hrdinom útočník Minnesoty Kyle Brodziak, ktorý v tretej tretine dvoma gólmi vynútil pre Wild predĺženie. Nakoniec prišli na rad samostatné nájazdy, v ktorých divosi skórovali dvakrát, aby získali extra bod po výhre 4-3 nad San Jose Sharks.

Brodziak sa v prvých šiestich zápasoch sezóny nedostal do zostavy Wild a dnes hral svoj druhý zápas za zraneného Erika Haulu. Brodziak v 6. minúte tretieho dejstva znížil na 2-3 svojím prvým gólom v sezóne, druhú trefu zaznamenal v 51. minúte. Vyrovnal ňou na 3-3.

„Vedel som, že aj keď som nehral, musel som zostať profesionálny. Som šťastný, že som dostal príležitosť a pomohol tímu,“ povedal Brodziak.

Sharks sa ujali vedenia 1-0 v 17. minúte zápasu, keď bola strela Mirca Muellera z rohu nešťastne tečovaná Zachom Parisem za chrbát Kuempera.

V druhej časti San Jose zvýšilo v presilovke na rozdiel dvoch gólov zásluhou Tommyho Wingelsa, ktorý zblízka prekonal Kuempera.

O štyri minúty neskôr však znížil Koivu po dobrom striedaní druhej formácie Wild. Výsledkom tlaku bola pekná prihrávka Jasona Zuckera na Mikka Koiva, ktorý strelil svoj druhý gól v sezóne.

„Myslím si, že po tomto góle sme začali hrať svoju hru,“ skonštatoval tréner Wild Mike Yeo. „Aj keď sme potom dostali gól na 1-3, hrali sme dobre.“

Brankár žralokov Anti Niemi mal v druhej tretine 18 zákrokov, nakoniec skončil zápas so 43 zákrokmi.

Na začiatku tretej tretiny ešte Joe Thornton zvýšil na 3-1 s pohľadu Sharks, potom však prevzal iniciatívu Brodziak a jeho tretia formácia.

Kontaktný gól strelil v 46. minúte Brodziak po krásnej akcii s Thomasom Vankesom a Jsutinom Fontainom.

Brodziak vyrovnal na 3-3 opäť po krásnej prihrávke Vaneka v akcii dvoch proti jednému.

„(Vanek) je neskutočný nahrávač,“ tvrdí Brodziak. „Má skvelé videnie a orientáciu na ľade. Obidve jeho nahrávky na moje góly boli presne na hokejku.“

Na rad tak prišlo predĺženie. V ňom takmer ukončil zápas obranca Sharks Brent Bruns po peknej individuálnej akcii a rýchlej strele. Vyzeralo to tak, že Kuemperovi puk prešiel do brány, po konzultácii s videorozhodcom však hlavný rozhodca gól neuznal, pretože brána bola posunutá ešte predtým ako puk prešiel cez gólovú čiaru.

Keďže päťminútové predĺženie neprinieslo víťaza, rozhodovať museli samostatné nájazdy, v ktorých za Minnesotu skóroval Koivu aj Jason Pominville, zatiaľ čo Kuemper vychytal Pavelskiho a Patricka Marleaua. Wild sa tak mohli tešiť z domáceho triumfu.

Dnešné víťazstvo Wild už bolo druhé v rade po tom, čo prehrávali v tretej tretine 3-1. V utorok divosi porazili Boston tromi gólmi v záverečnej tretine 4-3.

Zlou správou pre Wild je zranenie obrancu Jareda Spurgeona v tretej tretine zápasu so San Jose. Po zásahu pukom sa do zápasu nevrátil a dnes alebo zajtra by sme sa mali dozvedieť aké je to vážne.

Spurgeonove zranenie rozšírilo Wil počet chýbajúcich obrancov, vo štvrtok nehrali ani: Jonas Brodin, Christian Folin a Keith Ballard. Pravé krídlo Pominville dokonca v predĺžení hral v obrane.

„Nie je pekné, keď stratíte hráčov. Musíte ale nájsť spôsob, ako sa s tým vysporiadať a nám sa to dnes podarilo,“ podotkol Yeo.

Najbližšie Wild čaká v sobotu domci zápas proti Dallasu Stars.

Sumár: Minnesota — San Jose 4:3 sn (0:1, 1:1, 2:1, 0:0, 1:0)

Góly: 29. Koivu (Zucker, Suter), 46. Brodziak (Vanek, Fontaine), 51. Brodziak (Vanek, Prosser) — 17. Mueller (Nieto, Sheppard), 25. Wingels PP (Pavelski, Burns), 42. Thornton (Pavelski)