Wild opäť prehrali po nájazdoch, tentoraz s Edmontonom

Hoci Minnesota vyhrávala už v 16. Minúte 3-0, Edmontonu sa podaril skvelý comeback, keď vyrovnal na 3-3. Nasledovalo predĺženie a po ňom samostatné nájazdy, ktoré rozhodol Taylor Hall v štvrtej sérii.

Wild sa ujali vedenia 3-0 v priebehu piatich minút prvej tretiny. Skóre stretnutia otvoril v presilovke Zach Parise, ktorý strelil svoj 22. gól v sezóne. Menej ako tri minúty potom strelil svoj tretí gól v sezóne  Jared Spurgeon a zvýšil vedenie Wild. Elitná formácia Minnesoty zaúradovala opäť v čase 15:23, keď Granlund našiel Pominvilla,  a ten prekonal Fastha. Pominville je s 24 gólmi najlepším strelcom divochov.

Edmonton začal comeback v prvej tretine. Jeff Petry prekonal Kuempera po tom, čo sa jeho strela ešte odrazila od Brodinovej korčule.

Wild mali v druhej tretine presilovku piatich proti trom a v prvých desiatich minútach tretej tretiny vyslali na Fastha 10 striel, trojgólové vedenie však opätovne nedokázali získať.

Edmonton strelil kontaktný gól deväť minút pred koncom tretej tretiny. Andrew Ference prihral Davidovi Peronnovi , ktorý strelil 24 gól v sezóne.

Necelých päť minút pred koncom Oilers vyrovnali po tom čo, Kuemper vyrazil Ferencovu strelu od červenej čiary sa dostal k dorážke Jordan Eberle a prekonal gólmana Wild.

Viktor Fasth pomohol k víťazstvu 28 zásahmi, v nájazdoch inkasoval dvakrát (prekonal ho Parise a Koivu). Jeho náprotivok Darcy Kuemper urobil 23 zásahov a v nájazdoch pustil tri góly.

Minnesota sa najbližšie stretne v Xcel Energy Center s New Yorkom Rangers vo štvrtok.

Sumár: Minnesota – Edmonton 3:4 sn (3:1, 0:0, 0:2, 0:0, 0:1)

Góly: 12. Parise PP (Granlund, Pominville), 14. Spurgeon (Haula, Heatley), 16. Pominville (Granlund, Parise) – 17. Petry (Eberle, Nugent-Hopkins), 52. Perron (Ference, Gagner), 56. Eberle (Ference, Klefbom)