Wild nestačili na Anaheim, prehrali 2:1

Minnesota odohrala v piatok v Xcel Energy Center duel proti jednému z lídrov Západnej konferencie, Anaheimu Ducks a napriek väčšej aktivite v ňom prehrala 2:1, keď doplatila na množstvo nevyužitých príležitostí. Na tom mal veľkú zásluhu mladý brankár Ducks John Gibson, ktorý za seba pustil len jednu z 33 striel Wild. Devan Dubnyk, ktorý stál v bráne Wild, si vo svojom 27. štarte v rade pripísal 22 zákrokov. Minnesota doma s Anaheimom o jeden jediný gól prehrala po šiestykrát v rade.

Minnesota Wild – Anaheim Ducks 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly a asistencie: 32. Parise PP (Vanek, Koivu) – 20. Beauchemin (Silfverberg, Kesler), 34. Silfverberg (Despres, Kesler)

Minnesota Wild: Dubnyk (Backstrom) – Suter, Brodin, Spurgeon, Dumba, Prosser, Leopold – Parise, Granlund, Pominville – Niederreiter, Koivu, Stewart – Vanek, Coyle, Fontaine – Haula, Brodziak, Bergenheim

Len 10 sekúnd po úvodnom buly zápasu sa o prvé vzrušenie postaral bitkou Chris Stewart s bývalým hráčom Wild Claytonom Stonerom. Čo sa týka hokeja, Divosi mali od začiatku prevahu, počas prvých piatich minút dueli vystrelili na gólmana hostí až sedemkrát. Z gólu sa však v prvej tretine netešili, aj napriek zopár sľubným šanciam a presilovkám. Práve naopak, v záverečnej minúte úvodného dejstva sa do vedenia 1:0 dostal zásluhou Francoisa Beauchemina Anaheim. Po dvadsiatich minútach bol pomer striel 16:7 pre Minnesotu.

Aj v druhej tretine boli Wild o niečo aktívnejší a v 32. minúte to pretavili do vyrovnávajúceho gólu. Padol v presilovke, po tom, čo strelu Thomasa Vaneka z veľkého uhlu dorazil do brány Zach Parise. Pre amerického útočníka to bol už 27. gól v sezóne.

O dve minúty neskôr sa však dostali opäť o vedenia Ducks, veľkú chybu urobil v obrannej tretine Divochov mladý Matt Dumba, puk sa dostal k Simonovi Despresovi, ten vystrelil a jeho pokus tečovaný Jakobom Silfverbergom skončil v sieti.

Pred koncom prostrednej časti dostala Minnesota možnosť presilovky, vyrovnať ale nedokázala. Bližšie boli ku gólu paradoxne hostia, veľkú šancu Andrewa Cogliana v oslabení zneškodnil Dubnyk.

Tretia tretina začala dvoma obrovskými šancami Wild hneď v prvej minúte, Parise a ani Jared Spurgeon však nevyrovnali. To sa nepodarilo ani Charliemu Coylovi, ktorý mal pár minút nato dobrú príležitosť. Minnesota nevyužila ani ďalšiu početnú prevahu, počas nej opäť zahrozil na opačnej strane Cogliano. Niečo vyše minútu pred koncom Divosi odvolali brankára a so šiestimi korčuliarmi si vytvorili veľký tlak a niekoľko šancí, najväčšiu mal Nino Niederreiter. Všetko ale pochytal Gibson a udržal Anaheimu víťazstvo.

„Dnes sme jednoducho nedokázali zakončiť,“ povedal obranca Wild Ryan Suter pre Star Tribune. „Na konci sme mali veľa šancí, strely sa buď odrážali od tiel, alebo šli mimo brány.“

Minnesota musí rýchlo zregenerovať, pretože už dnes v noci (zo soboty na nedeľu) ju čaká ďalší veľmi silný súper, St. Louis Blues.

„Zajtra nás čaká veľký zápas. V tejto fáze si nemôžeme dovoliť prehrať dva zápasy v rade,“ myslí si Suter.