Wild nedali žralokom ani gól, už však majú istý postup

Posledné štyri zápasy síce Minnesota prehrala, aj napriek tomu ale už má istú účasť vo vyraďovacích bojoch. Pomohol jej k tomu Nashville, ktorý zdolal Colorado. Avs teda na Wild strácajú päť bodov, čo je za dva duely už nedostihnuteľná strata. Divosi sa však musia pred play-off vzchopiť, pretože s aktuálnymi výkonmi tam veľa vody nenamútia. San Jose ich v noci v Xcel Energy Center vynulovalo, každú tretinu strelilo po góle a zvíťazilo 3:0.

Minnesota Wild – San Jose Sharks 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly a asistencie: 5. Couture (Dillion, Donskoi), 26. Marleau PP (Couture, Thornton), 59. Marleau (Karlsson, Dillion)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon – Brodin, Scandella – Prosser, Folin – Parise, Koivu, Granlund – Zucker, Coyle, Dalpe – Niederreiter, Haula, Pominville – Porter, Stoll, Jones

Zápas pre domácich dobre nezačal. Niederreiter síce mal úvodnú šancu, skóre stretnutia však po necelých piatich minútach otvorili Žraloci. Presadil sa Couture, ktorý si vysoko letiaci puk rukou spracoval a spomedzi kruhov prekonal Dubnyka. Gólman Wild potom zabránil zvýšeniu náskoku Sharks výborným zákrokom pri príležitosti Warda v presilovke. Početnú výhodu mala v úvodnej časti aj Minnesota, Reimera v bráne hostí však neohrozila. Preto bol po prvých 20 minútach na strely stav 5:5, na góly 0:1.

V úvode prostrednej časti bol blízko k vyrovnaniu debutant v drese Wild Zac Dalpe, jeho strelu ale vyrážačkou zlikvidoval Reimer. Opäť tak udrelo San Jose, ktoré potrestalo Brodinovo vylúčenie zásluhou Marleaua. Tomu najprv Dubnyk ukradol gól, o pár sekúnd neskôr v ďalšej príležitosti však už kapituloval. Divosi sa nie a nie dočkať gólu v sieti Sharks, nepadlo to tam ani Niederreiterovi, ktorý trafil žrď. Niekoľko možností Wild mali aj v presilovke, pri strelách Spurgeona a Coyla výborne zakročil Reimer a Parise zas netrafil odkrytú bránu.

Domáci tak do záverečnej tretiny vstupovali s dvojgólovým mankom. A ich snaha urobiť niečo s výsledkom neprinášala ovocie, nepomohlo ani Torchettiho miešanie zostavou. Veľa príležitostí Divosi nemali, a ak áno, nepriestrelný bol Reimer. Minútu a 45 sekúnd pred záverečnou sirénou spečatil osud zápasu Marleau, ktorý strelil svoj druhý gól v zápase, keď Dubnykovi strelou do šibenice nedal šancu.

1. Logan Couture, SJS (1+1)
  2. James Reimer, SJS (29 zákrokov, 100 % úspešnosť)

40 B Devan DUBNYK 60:00 17 3 85.00 0 0

2 komentárov k “Wild nedali žralokom ani gól, už však majú istý postup”

1. pavel napsal:

Tak aspoň máme klid, play-off bude, i když poslední zápasy stály za… Ale do play-off je týden čas, snad se vzchopí. Doufám, že v posledním zápase dají šanci nějakým klukům z Iowy a nechají hvězdy odpočívat.