Wild nedali v treťom dueli ani gól a v sérii prehrávajú 0:3

Ani tretí zápas štvťfinálovej série play-off 2015 nebol pre Minnesotu úspešný. Vo vyrovnanom dueli hralo Chicago dobrú defenzívnu hru a Divochov zdolalo 1:0. Jastrabi môžu za výhru vďačiť Patrickovi Kaneovi, strelcovi jediného gólu a gólmanovi Coreymu Crawfordovi, ktorý bol absolútne bezchybný a s 30 zákrokmi sa  stal prvou hviezdou zápasu. Wild tak po tretíkrát v histórii prehrávajú v sérii 3:0 a musia sa pokúsiť o zázrak a otočenie série. Stav, ktorému čelí Minnesota, sa zatiaľ v NHL podarilo zvrátiť len štyrom tímom.

Minnesota Wild – Chicago Blackhawks 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Góly a asistencie: 15. Kane PP (Shaw, Sharp)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Brodin, Suter (A), Spurgeon, Scandella, Leopold, Dumba – Pominville, Granlund, Parise (A) – Niederreiter, Koivu (C), Schroeder – Zucker, Coyle, Vanek – Brodziak, Haula, Cooke

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Rozsíval, Keith (A), Seabrook, Timonen, Oduya, Hjalmarsson – Hossa, Toews (C), Saad – Kane, Richards, Bickell – Terevainen, Vermette, Sharp (A) – Shaw, Kruger, Desjardins

V prvých siedmich minútach zápasu Wild vybehli na Blackhawks s veľkým tlakom, Crawford sa ale postaral o udržanie bezgólového stavu. Chicago potom začalo kontrolovať hru a dostalo sa do niekoľkých príležitostí. Pri šanciach Hossu či Toewsa sa vyznamenal Dubnyk. Brankára Wild však bol v 15. minúte prikrátky na strelu pomedzi nohy z ľavého kruhu od Patricka Kanea v presilovke.

Aj v druhej tretine mala Minnesota niekoľko výborných možností na vyrovnanie. Pominville bol sám pred brankárom, jeho strela ale minula bránu. Granlundov samostatný únik vychytal Crawford vyrážačkou a po peknej akcii Koiva spoza brány nedostal puk do brány ani Niederreiter.

Tretia tretina bola taktiež v znamení neúspešného tlaku Wild. Opäť tam boli veľké šance, závary pred bránou hostí, nič tam však nepadlo. V jednej situácii Crafword puk zastavil až tesne pred bránkovou čiarou. V závere sa Minnesota ešte pokúsila o powerplay bez brankára, Chicago ju ale v nej vďaka zodpovednej a pevnej obrane k ničomu nepustilo.

„Je to frustrujúce,“ povedal po zápase pres Startribune útočník Wild Niederreiter. „Mali sme veľa šancí aby sme mohli zápas vyhrať. Podľa mňa sme odohrali veľmi dobrý duel. Hrali sme solídne a mali dosť šancí. Teraz musíma nájsť spôsob ako sa vzchopiť a vyhrať ďalší zápas.“

„Crawford je proti nám hviezdny,“ skonštatoval kouč Divochov Yeo. „Je Brodeurom, je Royom. Musíme nájsť spôsob, ako to vyriešiť.

Vieme, proti komu stojíme. V tejto sezóne sme už raz vstali z mŕtvych, pokúsime sa o to opäť.“