Wild nedali gól ani Predátorom, zaknihovali štvrtú prehru za sebou

Minnesota Wild zažíva veľkú krízu. V Nashville nedala v druhom zápase za sebou gól a porážka 3:0 znamená štvrtý neúspech v rade. Trápi sa hlavne útok, ktorý nepomáha gólmanovi Dubnykovi. Wild prehrali sedem z posledných deviatich duelov. V týchto deviatich stretnutiach dali len 15 gólov,  z toho dve do prázdnej brány. Dnes nechali Divosi vyniknúť dvojku Predators Cartera Huttona, ktorý z 29 striel neinkasoval ani raz.

Nashville Predators – Minnesota Wild 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly a asistencie: 2. Nystrom (Weber, Fisher), 47. Josi PP (Johansen, Weber), 59. Forsberg do prázdnej brány (Neal)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon – Brodin, Reilly – Scandella, Dumba – Prosser – Zucker, Koivu, Vanek – Parise, Granlund, Pominville – Fontaine, Coyle, Niederreiter – Porter, Stoll

Hneď prvé striedanie mali Wild veľmi dobré, zakončili ho dobrou šancou, avšak už v druhej minúte otvárali skóre Predátori. Nahodenie Webera od modrej čiary nechytateľne tečoval Nystrom a bolo 1:0. V prvej časti úvodnej tretiny mala Minnesota prevahu, potom ju ale zabrzdilo oslabenie. Faul Vaneka môžeme označiť za dobrý, pretože ak by nezáhakoval Neala, ten by zakončoval do odkrytej brány. Domáci presilovku nevyužili a mohli v nej skórovať naopak hostia, strelu Zuckera zlikvidoval brankár Hutton. V početnej výhode si potom zahrali aj Divosi (s novými presilovkovými formáciami), tá im ale vôbec nevyšla. A keďže po po peknom pase do Coyla pred Huttonom neuspel Suter, Wild opäť raz po prvej tretine prehrávali.

Dve veľké príležitosti na vyrovnanie mala Minnesota počas ďalšej presilovky. Reilly do dobrej pozície prihrával Parisemu, ktorý pálil vedľa a o pár chvíľ neskôr Vanek v dobrej pozícii na streľbu ešte servíroval pre Zuckera, ten však tiesnený zakončiť nedokázal. Hostia čoraz viac nechávali vyniknúť domáceho gólmana. Pri strele Spurgeona z medzikružia predviedol Hutton rýchlu lapačku a zuby si na ňom v nádejných možnostiach vylámali aj Pominville, Granlund a Parise. Ofenzívne prekliatie Wild teda pokračovalo, gólu sa nedočkali ani po 40 minútach.

V tretej tretiny sa po piatich minútach sám na Dubnyka rútil Smith, gólman hostí ho ubránil hokejkou, Dumba však posunul bránu a bol vylúčený, keďže rozhodcovia usúdili, že to bolo úmyselné, poslali ho na trestnú lavicu. Nashville ponúknutú príležitosť na zvýšenie náskoku využil, gól počas presilovky strelil z dorážky Roman Josi. Minnesota k zníženiu a udržaniu si nádeje na úspech presilovka nepomohla (nemali v nej ani jednu strelu) a pri záverečnej poweplay spečatil výhhru Predators Filip Forsberg.

1. Carter Hutton, NSH (29 zákrokov, 100%)