Wild na lídra ligy nestačili, prehrali 4:2

Azda po prvý krát v sezóne ja Minnesota v kríze. V stredu prehrala už piaty z posledných siedmich duelov a tabuľke Západnej konferencie ju ona čele o body preskočilo Chicago. Posledná porážka Wild prišla vo Washingtone, kde Divosi podľahli najlepšiemu tímu NHL 4:2. Hlavné slovo pri triumfe Capitals mali najväčšie hviezdy Capitals. Alex Ovechkin strelil gól a na jeden nahral, Nicklas Bäckström trikrát asistoval a gólman Braden Holtbz zlikvidoval 30 streleckých pokusov Minnesoty.

Washington Capitals – Minnesota Wild 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Góly a asistencie: 20. Schmidt (Bäckström, Oshie), 35. Ovechkin (Bäckström, Carlson), 38. Kuznetsov (Bäckström, Carlson), 55. Beagle (Orlov) – 41. Dumba (Granlund), 45. E. Staal (Suter, M. Koivu)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Brodin, Dumba, Scandella, Spurgeon, Suter, Prosser – M. Koivu (C), Zucker (A), Granlund – E. Staal, Niederreiter, Coyle – Haula, Parise (A), Stewart – White, Graovac, Stewart.

Wild nezačali duel dobre, už po 20 sekundách hry bol totiž vylúčený Dumba. Divosi ale oslabenie dobre zvládli a nepustili domácich do šancí. V prvej polovici úvodnej tretiny boli hostia zo St. Paul aktívnejší, Holtby ale ich strely chytal. Postupne potom prevzali iniciatívu hostia a predviesť sa musel aj Dubnyk, ktorý zlikvidoval veľkú šancu Jonahssona. Už to vyzeralo tak, že prvá časť skončí bez gólov, keď 11. skúnd pred sirénou po prihrávke od Bäckströma tečovanou strelou skóroval Nate Schmidt a poslal svoj tím do vedenia.

Druhá tretina bola zo strany Minnesoty veľmi zlá. Jej hráči sa nechali vylučovať a Dubnyk musel čeliť veľa sľubným príležitostiam súpera. Viacero šancí zneškodil, aj tak však dvakrát inkasoval. Na 2:0 upravil zo svojej typickej pozície z ľavého kruhu v presilovke Alex Ovechkin a o tri minúty neskôr v ďalšej početnej výhode Washingtonu skóroval aj Rus Evgeni Kuznetsov. Jedinú sľubnú príležitosť Wild mal v prostrednej časti Coyle, keďže ale neuspel, do kabín sa šlo za stavu 3:0 pre domácich.

V tretej tretine sa Divosi ešte vzchopili a dostali sa späť do zápasu. Hneď v 37. sekunde Granlund krásnou zadovkou spoza brány našiel Matta Dumbu, ktorý blafákom do backhandu prekonal Holtbyho. Na rozdiel jediného gólu sa Minnesote podarilo dostať v 45. minúte, keď presilovku využil Eric Staal. Wild sa však potom nevedeli dostať do tlaku dať vytúžený vyrovnávajúci gól. Naopak, v 55. minúte veľmi zle striedali, čo využil Jay Beagle a strelou z ľavého kruhu uzavrel skóre stretnutia na 4:2. Nič už na tom nezmenila ani záverečná powerplay v podaní hostí.