Wild musia stále vyhrávať ak sa chcú v Západnej koferecii udržať hore

Dobré výsledky Minnesoty v posledných zápasoch sa nijako výrazne neprejavili v pozícii v tabuľke, pretože konferencia je nabitá dobrými tímami.

Vedľa miestnosti pre hráčov Wild je biela tabuľa s tabuľkou Západnej konferencie. Táto tabuľka je denne aktualizovaná trénerským personálom, aj napriek tomu však vyzerá, že sa nikdy nemení. Vlastne môžeme povedať, že je stálou pripomienkou hráčom, aby neuberali nohu z plynu.

„Sakra, vyhrávame zápasy a zbierame body, ale aj tak sa neposúvame hore,“ povedal najlepší strelec Wild v tejto sezóne Zach Parise. „Všetci nad nami tiež vyhrávajú. Naša divízia je tvrdá. Západná konferencia je ťažká. Bude treba na postup do play-off viac ako 100 bodov?“

Vyzerá to tak.

Wild majú jeden z najlepších štartov do sezóny, keď nazbierali 28 bodov v prvých 20 zápasoch. Získali v 11 z posledných 12 zápasov (9-1-2) a dnes sa stretnú so susedom zo Západnej konferencie, Winnipegom Jets.

Stále však napriek takej dobrej forme, napriek tomu, že vyhrali 9 z 10 zápasov v Xcel Energy Center, napriek tomu, že urobili krok ku 114 bodom, sa tím v sobotu našiel v tabuľke len sotva na šiestom mieste. Wild boli o bod pred St. Louis, ktoré malo o tri zápasy menej a Los Angeles.

Je to veľký kontrast s Východnou konferenciou. Napríklad ôsme Los Angeles v západnej má 27 bodov, ôsmy tím z východnej, NY Rangers má 20 bodov. Podľa toho ako im to ide by teoreticky na konci sezóny malo mať Los Angeles 110 bodov, Rangers 86 bodov.

Keď v sezóne 2011-12 výherca Stanley Cupu Los Angeles skončilo ôsme, malo na konte 95 bodov…

„Nikdy som nevidel nič také ako teraz,“ zhodli sa tréner Mike Yeo aj kapitán Mikko Koivu. Pre Koiva je táto sezóna deviata v NHL, čo znamená že zažil aj éru nájazdov, trojbodových víťazstiev či éru jedného bodu pre tím, ktorý prehral.

„Hráme veľmi dobre, pozriem sa na tabuľku a sme tri body od deviateho miesta, dva či tri od druhého alebo tretieho miesta a štyri body za prvým. Neviem. Na západe to bolo ťažké aj predtým, teraz sa však cítim inak. Neviem čo sa deje vo Východnej konferencii ale stále to vyzerá tak, že sú tam oveľa väčšie rozdiely medzi tímami a nepotrebujete toľko bodov, aby ste sa dostali do play-off,“ vyjadril svoj názor Koivu.

„Nesmiete sa znepokojovať nad tabuľkou. Keď ste už v lige dlhší čas naučíte sa, že nemôžete rozmýšľať nad vecami, ktoré neviete ovplyvniť. Ak tak neurobíte môže vás to mentálne stiahnuť dole,“ dodal Koivu.

Takže namiesto nepotrebného stresu sa Koivu snaží spoluhráčom dohovárať, že jediná vec, ktorú dokážu Wild kontrolovať, je odovzdať zo seba to najlepšie každú noc pre získanie dvoch bodov.

Minnesota si stále počína lepšie ako niektorí rivali z Centrálnej dívizie – Dallas a Winnipeg.

„V našej divízii a konferencii nie sú žiadne ľahké zápasy, takže to bude divoká jazda až do konca,“ povedal genrálny manažér Chuck Fletcher.

Pridajte komentár