Wild majú problém s obrancami, Stoner možno už v tejto sezóne nenastúpi

Behom jedného týždňa sa z takmer prebytku obrancov v Minnesote stal nedostatok. Clayton Stoner, Keith Ballard a Nate Prosser sa nedávno striedali v zostave, Stoner a Ballard však utrpeli zranenia v dolnej časti tela, ktoré ich môže udržať mimo týždeň. Stoner sa zranil v sobotu a je možné, že nebude môcť nastúpiť už do konca tejto sezóny.

Tréner Mike Yeo povedal, že Stoner budú sledovať týždeň čo týždeň.

„Samozrejme, je to veľká strata,“ povedal Yeo. „Aj keď sa zranil, bojoval v tom zápase. Necítil sa dobre, ale aj tak bojoval. Takže je to škoda. Môže byť mimo niekoľko týždňov, možno dlhšie, dúfajme však, že sa čoskoro vráti.“

Menej toho vieme o Ballardovom zranení, ktorý sa ešte do tréningu nezapojil, takže by sa v najbližšom zápase proti Vancouveru ešte nemal vrátiť.

Tieto zranenia otvárajú dvere Jonathona Bluma, obrancu, ktorého Wild povolali do prvého tímu a zaradili do zostavy v sobotu. Blum odohral v NHL 96 zápasov základnej časti, v play-off 12 počas troch sezón v Nashville Predators.

„Máme šťastie, že máme hráča ako Bluma, ktorý môže zastúpiť,“ konštatoval Yeo. „Dúfam, že Ballard bude čoskoro späť, zatiaľ má šancu Blum.“

Wild môžu v prípade potreby z Iowy v AHL povolať aj Stevena Kampfera, ktorý síce v sobotu utrpel zranenie, nemalo by ale byť vážne.V Iowe sú k dispozícii aj Kyle Medvec a Tyler Cuma.

Pridajte komentár