Wild experimentujú s formáciami

Na včerajšom tréningu Minnesoty sa toho veľa udialo. Útočník Charlie Coyle sa vracia do zostavy po zranení.Aj to spôsobilo na tréningu poriadnu zmenu formácií, napríklad, prvýkrát boli rozdelení Koivu a Parise, najproduktívnejší hráči Wild.

Spomínaný center Charlie Coyle sa vracia do zostavy po vynechaní 11 zápasov. Veľkou otázkou je, kde v zostave Wild sa usadí. Včera sa túto hádanku snažil na tréningu rozlúsknuť tréner Mike Yeo. Ako prvé, Yeo rozdelil Pariseho a Kova s cieľom vytvoriť tri formácie schopné skórovať.

Parise a Coyle korčuľovali na ľade v prvej formácii, pri nich sa striedali Fontaine a Heatley.

Ďalšou novinkou je umiestnenie Stephana Veilleuxa na waivers listinu. Ak ho z nej nikto nestiahne, poputuje na farmu do Iowy.

Tu sú útočné formácie Wild z včerajšieho tréningu:

Parise-Coyle-Heatley/Fontaine

Niederreiter-Koivu-Brodziak

Cooke-Granlund-Pominville

Fontaine/Heatley-Konopka-Mitchell

Dosť sa toho udialo aj v obranných formáciách. V piatok v zápase proti Montrealu sa pravdepodobne vráti do zostavy Keith Ballard.

Jonas Brodin včera trénoval ale jeho štart v piatok je otázny. Wild nechcú jeho návrat unáhliť. NA tréningu bol vo formácií s mladým Mattom Dumbom, ktorý proti Montrealu nebude v zostave. Dumba už odohral za Wild 9 zápasov a Minnesota bude musieť urobiť rozhodnutie či si nechať Dumbu v prvom tíme alebo ho ešte poslať k juniorom.

Takéto boli obranné páry na včerajšom tréningu:

Suter-Spurgeon

Scandella-Prosser

Stoner-Ballard

Brodin-Dumba

Bude ešte zaujímavé sledovať ako Yeo poskladá presilovkové formácie.

Pridajte komentár