Wild dúfajú, že budú mať Stonera späť na play-off

Včera trénoval obranca Clayton Stoner so spoluhráčmi prvýkrát od 22. marca. Zatiaľ je mimo kvôli zraneniu v dolnej časti tela, ktoré utrpel v zápase proti Detroitu. Ale ako si Wild zaistili postup do play-off, Stonerov zdravotný stav môže byť kľúčový. Stoner prináša do obrany silu a veľkosť (193 cm, 91 kg) viac ako ktorýkoľvek iný obranca Wild, takisto má na konte aj najviac bitiek medzi divochmi.

V tvrdých súbojoch play-off, kde sa rozdá mnoho hitov, by mohol byť Stonerov vplyv vítaný. Wild to videli minulú sezónu, keď v prvom zápase play-off proti Chicagu Blackhawks Stoner dostal hit od Andrewa Shawa a vynechal zvyšok série, ktorú divosi prehrali 4-1.

„Myslím si, že nám vtedy chýbal jeho dôraz pred bránkou, jeho prítomnosť v oslabeniach a jeho bránenie,“ povedal kouč Wild Mike Yeo. „Je to silný a tvrdý obranca proti ktorému sa veľmi ťažko hrá.  A v zápasoch so silnejšími tímami by ho bolo dobré mať v zostave.“

Ak všetko pôjde dobre, tak by Stoner mohol byť k dispozícii v poslednom zápase Wild v základnej časti v nedeľu doma proti Nashvillu Predators.

„Nemyslím si, že by vynechal príliš veľa času, čiže by sa musel dlho do toho vracať.  Ale bez debaty, najprv potrebuje pár tréningov,“ doplnil Yeo.

Pridajte komentár