Wild doma zdolali Dallas 4-1, konečne využili presilovky

Minnesota vyhrala v Xcel Energy Center aj piaty zápas sezóny, Dallas Stars zdolala 4-1. Zápas pre seba Wild zlomili hlavne druhej tretine, ktorá skončila pomerom 3-1. Postupom zápasu bolo vidieť, že Dallas hrá druhý zápas za dva dni, preto nemal dosť síl na pokus o zvrat či zdramatizovanie zápasu. Wild môžu po stretnutí tešiť prvé dve využité presilové hry v sezóne.

Prvá tretina sa hrala vo svižnom tempe z jednej strany ihriska na druhú. Dallas najviac zahrozil v 10. minúte, keď po akcii dvoch na jedného trafil pravú žrď Kuemperovej brány obranca Alex Goligoski. Najväčšie šance Wild mal Jason Zucker, najprv mal príležitosť po strele z prvej od Mikka Koiva, neskôr v oslabení využil svoju rýchlosť a dostal sa do nájazdu na brankára, aj keď tiesnený. V obidvoch prípadoch ho však vychytal Lehtonen.

V prvej časti sa Minnesota ubránila aj dvojnásobnému oslabeniu, brániaci hráči Wild v ňom nepustili Stars do poriadnej šance a prezentovali sa niekoľkými dobrými blokmi striel.

Na konci prvého a na začiatku druhého dejstva mali aj divosi príležitosť hrať presilovku, ktorú však napriek dobrým šanciam Zacha Pariseho aj Ryana Sutera nevyužili.

Po presilovke získala Minnesota prevahu, čo pretavila aj do otváracieho gólu. V 25. minúte skóroval po chybe Dallasu a krásnej strele do horného rohu brány Fín Mikael Granlund.

Dallas potom hral ďalšiu presilovku, vytvoril si tlak aj šance, dopraviť puk do siete však aj vďaka Kuempeorvi nedokázal.

Naopak, v 34. minúte sa po strele Matta Dumbu príklepom od modrej čiary z gólu tešila Minnesota. Na 2-0 zvýšil mladý obranca svojim prvým gólom v sezóne.

Odpoveď Stars ale bola blesková, len sedem sekúnd po góle Dumbu znížil manko hostí Vernon Fiddler strelou z ľavého kruhu.

Dve minúty pred koncom prostrednej časti dostali Wild možnosť ďalšej presilovky a  suchoty divochov v presilovkách (Wild využili prvú početnú výhodu po 23 dňoch sezóny, potrebovali na to 29 možností) prerušil po prihrávke Pariseho krásnou strelou Thomas Vanek, pre ktorého to bol taktiež prvý súťažný gól za Minnesotu. Vanek po góle ani neprejavil radosť, len pokrútil hlavou.

„Aj keď to nevyzeralo, že sa teším, bol to skvelý pocit,“ vraví Vanek.

O Vanekovi tréner Wild Mike Yeo povedal: „Teším sa aj za neho. Počas celého zápasu sa zlepšoval. Nikdy ma neznepokojil. Je vidno, že sa už zžíva s našim systémom hry. vytvára sa šance a pripravuje dôležité góly.“

V tretej tretine Wild využili ďalšiu presilovku, po dlhom a zdrvujúcom tlaku Wild ho strelil tečom Suterovej strely Niederreiter a zvýšil tak už na 4-1.

„Konečne sme boli odmenení za dobré veci, ktoré sme robili,“ povedal o dvoch góloch v presilovkách Parise. „V posledných zápasoch sme sa stále v presilovkách zlepšovali. Je to dobrý pocit.“

Po Niederreiterovom góle sa zápas dohrával viac menej pokojne, nič podstatné sa už nestalo.

„Bol to dobrý tímový výkon,“ skonštatoval Yeo. „Aj keď sme súpera pustili k šanciam, spoľahlivo zasiahol Kuemper. Naša mentalita je hrať tímovo. Keď bránime, všetci majú nejakú úlohu každý si musí navzájom dôverovať. Chlapci musia hrať pre svojich spoluhráčov. A to sa im darí.“

Wild čaká v utorok ťažký domáci zápas proti Pittsbrughu Penguins aj s Crosbym či Malkinom. Divosi si však určite budú chcieť domácu neporaziteľnosť udržať.

Sumár: Minnesota — Dallas 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Góly: 25. Granlund, 34. Dumba (Pominville, Parise), 40. Vanek PP (Parise, Koivu), 46. Niederreiter PP (Suter, Coyle) — 34. Fiddler (Oleksiak)