Wild doma nestačili na Blackhawks, rozhodol päťbodový Toews

Po dvoch výhrach Minnesota okúsila chuť prehry. Postaral sa o ňu jej najbližší prenasledovateľ v Západnej konferencii, Chicago Blackhawks, ktorý v Xcel Energy Center zvíťazil 5:3 a v tabuľke sa k nej priblížil na rozdiel troch bodov. Divochoov vlastne porazila formácia Schmaltz-Toews-Pánik, ktorá dala všetky góly Jastrabov. Najviac hviezdil päťbodový kapitán Jonahan Toews, ten zaknihoval aj hetrik.

Minnesota Wild – Chicago Blackhawks 3:5 (0:0, 1:2, 2:3)

Góly a asistencie: 25. Granlund (Niederreiter, M. Koivu), 47. Parise (Scandella, Pominville),  54. Granlund (Niederreiter, M. Koivu) – 21. Toews (B. Campbell, T. van Riemsdyk), 26. Pánik (Toews), 41. Schmaltz (Toews), 49. Toews (Schmaltz, Pánik), 59. Toews

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Brodin, Olofsson – Niederreiter, E. Staal, Coyle– Zucker, M. Koivu (C), Granlund – Parise (A), Haula, Pominville – Stewart, Graovac, Schroeder.

Prvá časť bola pomerne vyrovnaná (na strely 15:14 pre hostí), viac gólových šancí však mali Wild. Granlund poslal peknou nahrávkou do samostatného úniku Graovac, ktorého strelu však betónom zlikvidoval Crawford. Gólman Hawks bol úspešnejší aj zoči voči Zuckerovi a takisto Niederreiterovi, ktorému do dobrej pozície naservíroval puk Staal. No a keďže na opačnej strane neinkasoval ani Dubnyk, ostal po 20 minútach stav bezgólový.

V úvodnej minúte druhej tretiny sa Chicagu podarilo otvoriť skóre po tom, čo Dubnyk neudržal Campbellovu delovku od modrej. Pohotovou dorážkou sa prezentoval Toews. Minnesota odpovedala v presilovke, ktorú využil Mikael Granlund. Stav ale dlho vyrovnaný neostal, pretože už o 41 sekúnd neskôr prinavrátil hosťom vedenie strelou spomedzi kruhov Richard Pánik. Chicago v druhej dvadsaťminútovke jednoznačne dominovalo a mohlo po nej vyhrávať aj väčším rozdielom. Proti Kaneovi však ležiaci Dubnyk predviedol krásny zákrok a pri zakončení Seabrooka mu pomohla konštrukcia brány.

V tretej tretine zvýšil náskok hostí už po 33 sekundách Schmaltz hneď po vyhratom buly od Toewsa. Gólman Wild cez haldu tiel nič nevidel. Divosi ale v tretej častizvýšili aktivitu a dočkali sa kontaktného gólu. Perfektný teč Scandellovej strely do protipohybu Crawforda predviedol Zach Parise. Krátko nato však Chicago opäť Minnesote ušlo na rozdiel dvoch gólov. Krásnou zadovkou spoza brány našiel Schmalz Toewsa a bolo 4:2. Wild sa ale nevzdávali. Pariseho gól síce neplatil pre vysokú hokejku, v presilovke sa však opäť presadil Granlund a znížil. Po strele Sutera spomedzi kruhov boli domáci len centimetre od vyrovnania, jeho projektil skončil na hornej žrdi. V závere tak Divosi v snahe o vyrovnanie odvolali Dubnyka a zatlačili hostí, Toews ale z vlastnej obrannej tretiny trafil odkrytú bránu domácich, čím dokonal svoj hetrik a definitívne rozhodol zápas.