Wild doma bez streleného gólu, Canucks podľahli 0:1

Minnesota sa v tejto ešte nepodarilo vyhrať dva krát za sebou. V stredu v noci doma nenadviazala na výhru z Calgary a prehrala s Vancouverom najtesnejším možným výledkom – 0:1. Jediný gól nezáživného duelu strelil v 51. minúte Jake Virtanen. Ináč boli hviezdami brankári, Devan Dubnyk inkasoval len raz, kým Anders Nilsson na strane hostí zostal neprekonaný a pripísal si už druhé čisté konto v sezóne.

Minnesota Wild – Vancouver Canucks 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 51. Virtanen

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Reilly, Brodin, Quincey, Dumba – Zucker, M. Koivu (C), Granlund – M. Foligno, E. Staal (A), Stewart – Winnik, Cullen, Kunin – Ennis, Eriksson Ek, Kloos.

Najlepšou tretinou zo strany Wild bola prvá, prevahu ani šance však nevyužila. Nilsson zlikvidoval nádejné pokusy Dumbu či Ennisa, po rýchlom protiútoku vychytal aj Zuckera a pri veľkej príležisti Sutera mu pomohlo to, že obrancovi Wild puk preskočil hokejku. Do kabín sa tak išlo za bezgólového stavu.

V druhom dejstve Vancouver vyrovnal hru a šancí na oboch stranách bolo veľmi málo. Potlesk si zaslúžil semafor Dubnyka proti strele Gagnera a kanadský gólman odolal tlaku Canucks aj pri veľkej skrumáži, v ktorej puk poskakoval pri bránkovej čiare. Na druhej strane sa neujala nebezpečná strela Erikssona Ek, takže diváci ani v prostrednej časti nevideli gól.

Na začiatku tretej tretiny sa Wild museli brániť presilovke, aj vďaka Dubnykovmu zákroku proti Sedinovi to však zvládli. Krátko na to si zahrali presilovku aj Divosi, vôbec im ale nevyšla. V 50. minúte Zucker predviedol svoju typickú akciu s obkrúžením brány a rýchlym zakončením spoza nej, Nilsson však bol pozorný. A o minútu neskôr strelil jediný gól zápasu Virtanen, ktorý sa dostal k dorážke vlastnej strely a Dubnykovi nedal pekným zakončením šancu. Wild v snahe o vyrovnanie zatlačili a mali niekoľko sľubných príležitostí, no ani odvolaným brankárom vyrovnať nedokázali. 10 sekúnd pred koncom mal na hokejke vyrovnanie navrátilec do zostavy Granlund, bránu ale netrafil.