Wild dnes v noci otvárajú sériu prípravných zápasov, predstavia sa vo Winnipegu

Minnesotu dnes čaká prvý prípravný zápas pred sezónou 2017/2018. Jej súperom bude Winnipeg Jets. Pred duelom vedenie Wild už urobilo prvé škrty v kempe, keď do svojich juniorských tímov poslalo Sokolova, Lodniu, Chizena a Goldena. Počet hráčov v kempe sa tak znížil na 54.

Divosi na dnešný zápas nastúpia vo veľmi experimentálnej zostave a najväčšie hviezdy sa na ľade ešte nepredstavia. Aj tak ale bude koho sledovať.

Do brány sú na stretnutie nominovaní Niklas Svedberg a Steve Michalek a tréner Boudreau naznačil, že sa v do brány dostanú obidvaja.  Svedberg by mal odchytať dve tretiny, Michalek jednu.

Medzi obrancami budú sledovaní najmä Mike Reilly, Ryan Murphy či Gustav Olofsson, ktorí bojujú o miesto v prvom tíme.

Aj útok vyzerá zaujímavo a trojica Marcus Foligno, Charlie Coyle a Tyler Ennis by sa pokojne mohla stať treťou formáciou Wild počas sezóny. V akcii sa dnes predstaví aj jeden z najväčších talentov klubu, Luke Kunin, ktorý bude centrovať dvom skúseným hráčom, Danielovi Winnikovi a Chrisovi Stewartovi.

Čo sa týka súpera, tak ten nastúpi v podstatne zvučnejšej zostave. Chytať by mal Hellebuyck, v obrane nastúpia Byfuglien aj Enstrom a v útoku Laine, Scheifele, Wheeler, Ehlers či Little.

Predpokladaná zostava Wild

Foligno – Coyle – Ennis
Winnik – Kunin – Stewart
Malone – O’Reilly – Ferraro
Rau – Mitchell – Kloos – Anas

Reilly – Quincey
Soucy – Murphy
Olofsson – Grant

Svedberg
(Michalek)

Pridajte komentár