Wild dnes proti Winnipegu v priateľnom čase – 21:00 nášho času

Dnes sa Minnesota stretne s Winnipegom Jets už tretíkrát v sezóne, prvýkrát však vo Winnipegu. Oba predošlé zápasy Wild vyhrali 2-1, víťazné góly dávali Mikko Koivu a Matt Cooke. Divosi sa s Jets stretnú ešte dvakrát v MTS Centre. Bude to zápas tímov s rozličnou formou. Winnipeg prehral posledné tri zápasy zatiaľ čo divosi vyhrali tri z piatich zápasov na tripe.

Winnipeg Jets (10-11-3, 23 bodov, 12. v Západnej konferencii)

vs.

Minnesota Wild (14-5-4, 32 bodov, 7. v Západnej konferencii)

Wild v poslednom zápase v stredu s Ottawou prehrávali 2-1, dokázali však vyhrať 4-3. Kapitán Mikko Koivu zaznamenal tri body zahŕňajúc aj víťazný gól menej ako tri minúty pred koncom.

„Nemyslím, že by som celkom zmenil moju hru,“ povedal Koivu, ktorý má najviac asistencií (15) z hráčov Wild. „Mal som šance, dúfal som, že to príde a nakoniec to aj prišlo.“

Koivu hraje vo veľkej forme.  V posledných ôsmich zápasoch zaznamenal 12 bodov za 4 góly a 8 asistencií. Darí sa aj Hardingovi. Ten v posledných deviatich zápasoch inkasoval len 18 gólov, má štatistiku 8-1-1 a 92,9 % úspešnosť v novembri.

Winnipeg skóroval dvakrát v presilovkách a mal troch rôznych strelcov, aj napriek tomu však prehral 3-6 s obhajcom Stanley Cupu Chicagom Blackhawks vo štvrtok. Winnipeg bol v zápase prestrieľaný 33-25 a mal 13-minútový úsek v ktorom ani raz nevystrelil na brankára Chicaga.

„Dostali sme čo sme si zaslúžili,“ povedal po zápase brankár Winnipegu Ondrej Pavelec. „Ak hrajete vo vlastnej obrannej zóne takto ako sme dnes hrali my nemôžete očakávať body. Chicago vyhralo Stanley Cup pre nejakú príčinu.“

Zranenia Wild:

Obranca Keith Ballard aj Nicklas Backstrom sú umiestnení na listinu zranených hráčov kvôli zraneniu v hornej časti tela. Zranený je aj útočník Torrey Mitchell, ktorý možno vynechá druhý zápas v rade.

Pridajte komentár