Wild dnes proti Buffalu na jeho ľade

Hlavná udalosť dnešného stretnutia medzi Minnesotou a Buffalom je návrat Pominvilla do Buffala, potom čo ho Sabres minulú sezónu vymenili. Pred sťahovaním do Minnesoty tento útoční k odohral za Buffalo 578 zápasov, v ktorých zaznamenal 456 bodov. Uvidíme ako privítajú bývalého kapitána Sabres Pominvilla, fanúšikovia Buffala.

Minnesota Wild (2-1-2, 6 bodov, 9. v Západnej konferencii)

vs.

Buffalo Sabres (0-5-1, 1 point, 16. vo Východnej konferencii)

Wild dnešným zápasom začínajú 4-zápasový trip na ľadoch súperov. tím dúfa v tretie víťazstvo v riadnom hracom čase v rade. Posledné stretnutie týchto súperov vo First Niagara Center (24.3.2012) skončilo víťazstvom 3-1 pre Buffalo.

Minnesota je šiesta v priemere inkasovaných gólov na zápas (2.20)v lige a dovolila súperom na bránu vystreliť najmenej zo všetkých (21.4 na zápas).

Od zranenia Nicklasa Backstroma v bráne chytal Josh Harding, ktorý v 3troch zápasoch pustil iba 3 góly. Jeden z toho bol z trestného strieľania. Backstrom už trénuje s tímom, stále sa však lieči zo zranenia kolena, a tak sa očakáva Hardingov tretí štart v rade od začiatku zápasu.

Divochom sa v poslednom zápase ofenzívne zadarilo, keď doma zdolali Dallas 5-1. Justin Fontaine a Mathew Dumba strelili svoje premiérové góly v NHL. Fontaine dokonca skóroval už v 12. sekunde zápasu. Nino Niederreiter zaznamenal prvý gól za Wild, vo forme je aj Matt Cooke, ktorý strelil tretí gól v sezóne. Parise pridal v presilovke svoj štvrtý gól v sezóne.

Napriek 40 zákrokom Ryana Millera proti Chicagu, Buffalo prehralo 2-1. Sabres ešte stálev tomto ročníku nevyhrali.

Kto má formu:

Matt Cooke 2 góly a 2 asistencie v posledných 2 zápasoch (1+1 v každom). Predsezónna akvizícia Wild vedie bodovanie tímu s piatimi bodmi.

Pravdepodobná zostava Wild:

Zostava sa nezmenila od posledného zápasu:

Parise—Koivu—Niederreiter

Heatley—Granlund—Pominville

Cooke—Brodziak—Fontaine

Mitchell—Konopka—Veilleux
Suter—Brodin

Spurgeon—Ballard

Stoner—Dumba

Medzi žrďami:

Josh Harding

Pohľad z tribúny:

Obrancovia Marco Scandella a Nate Prosser budú dnes mimo zostavy.

Mike Rupp je mimo kvôli zraneniu v dolnej časti tela, Charlie Coyle zraneniu kolena.

Pridajte komentár