Wild dnes privítajú v Xcel Energy Center Colorado

Wild sa dnes prvýkrát v sezóne stretnú s Coloradom. O deň neskôr pocestujú do Denveru aby s tým istým súperom odohrali ďalší zápas. Minnesota v minulej sezóne štyrikrát porazila Colorado a iba raz mu podľahla. Treba však povedať, že Colorado podávalo minulú sezónu o triedu horšie výkony. Túto sezónu majú momentálne obidva tímy na konte rovnaký počet bodov, 34.

Minnesota Wild (15-7-4, 34 bodov, 8. v Západnej konferencii)

vs.

Colorado Avalanche (17-6-0, 34 bodov, 6. v Západnej konferencii)

Nie je pochýb, že tieto dva zápasy Minnesoty s Coloradom zohrajú veľkú rolu v boji tímov o play-off. Aj Wild aj Avalanche sú ,momentálne na postupových miestach do play-off, Colorado sídli na tretej priečke v Centrálnej divízii, Minnesoty drží divokú kartu. (Do play off postúpia najlepšie tri tímy z každej divízie (celkom 12) a po dvoch mužstvách z každej konferencie s najvyšším počtom bodov bez ohľadu na divízie.)

Minnesota bola blízko k udržaniu si domácej neporaziteľnosti v novembri. Wild mali doma šesť víťazstiev, potom sa však zranil Zach Parise pri blokovaní strely v zápase v St. Louis, kde Wild prehrali 3-0. Najprv sa očakávalo, že Parise vynechá 2 až 3 týždne ale trénoval už v stredu, na zápas však ešte nebol pripravený. Wild v zápase proti Coyotes neboli dostatočne dravý a prehrali  3-1. Bola to prvá domáca prehra divochov v novembri.

Colorado v stredu taktiež prehralo. Avalanche prehrali so St. Louis 4-1. Patrick Bordeleau strelil jediný gól Colorada a svoj tretí gól v sezóne.

Pridajte komentár