Wild dnes bez zraneného Ballarda (preview: Washington vs. Minnesota)

Vo washnigtonstkej Verizon Centre sa dnes stretnú tímy, ktoré posledné tri zápasy vyhrali a ktoré sú vo svojich konferenciách na siedmom mieste. Washington a Minnesota.Wild bude chýbať obranca Keith Ballard, ktorý sa zranil v utorok. Na jeho miesto nastúpi Nate Prosser. Prosser by mal byť využívaný v oslabeniach, mimochodom bude čeliť veľmi kvalitným presilovkám Washingtonu, ktorých presilovky sú najlepšie v lige. Okrem toho majú Capitals najlepšie aj oslabovky.

Divosi v poslednom zápase jednoznačne zdolali kanadské Calgary 5-1, keď Wild potiahla hlavne prvá päťka a samozrejme brankár Harding. Harding by dnes mal nastúpiť proti rodákovi zo Saskatchewanu gólmanovi Capitals Bradenovi Holtbymu.

Kto má formu  z hráčov Wild? Lepšie by sa hodilo kto nemá, bolo by to kratšie.

Po skvelých zápasoch v podaní Granlunda minulý týždeň, prevzala zodpovednosť prvá päťka, ktorá sa v utorok postarala o tri góly. Parise vedie tabuľku produktivity Wild s 14 bodmi, ale je jeden zo siedmich hráčov, ktorí majú na konte 9 a viac bodov, čo robí Minnesotu jedu z najvyváženejších mužstiev.

Minnesota má túto sezónu proti tímom z východnej konferencie štatistiku 4-2-1 a po zápase s Washingtonom sa presunie do Raleigh, kde odohrá zápas proti Caroline.

Washingtonu sa na začiatku sezóny veľmi nedarilo, teraz sa však rozbehol a vyhral posledné tri stretnutia so skóre 16-4. Momentálne je na druhom mieste v Metropolitnej divízii. V utorok pri návrate Alexandra Ovechkina po zranení Capitals zdolali New York Islanders 6-2. Ovechkin v zápase dvakrát skóroval. Ďalším hráčom s formou je aj švédsky útočník Nicklas Backstrom. Je najproduktívnejším hráčom Washingtonu s 19 bodmi (5 gólov a 14 asistencií).

Washington Capitals (8-7-0, 16 bodov, 7. vo Východnej konferencii)

vs.

Minnesota Wild (9-4-3, 21 bodov, 7. v Západnej konferencii)

Pravdepodobná zostava Wild:

Parise-Koivu-Coyle

Niederreiter-Granlund-Pominville

Cooke-Brodziak-Fontaine

Heatley-Konopka-Mitchell

 

Suter-Brodin

Prosser-Stoner

Spurgeon-Scandella

Medzi žrďami:

Josh Harding sa bude udržať si pozíciu najlepšieho brankára v NHL.

Pohľad z tribúny:

Obranca Mathew Dumba bude len na tribúne.

Mike Rupp je stále mimo kvôli zraneniu v dolnej časti tela. Keith Ballard utŕžil v utorok zranenie a do Washingtonu necestoval.

Pridajte komentár